Wpis z mikrobloga

@zydownik: Dla zwykłego biednego Polaka (dla mnie np.) to oczywiście to jest drogie, ale dla bogatego, np. do kampera albo dla firmy to taki koszt za szybki internet w każdym miejscu jest jak najbardziej akceptowalny. To że ten internet działa prawie wszędzie nie znaczy, że jest dla wszystkich... Gdybyśmy żyli w usa i zarabiali średnio 3 k dolców, to 100 dolcóq to akceptowalny poziom.
Elon: "It’s meant to be the same price in all countries. Only difference should be taxes & shipping. SpaceX needs to pass through a deep chasm of negative cash flow over the next year or so to make Starlink financially viable. Every new satellite constellation in history has gone bankrupt. We hope to be the first that does not. Starlink is a staggeringly difficult technical & economic endeavor. However, if we don’t
@zydownik: Mam znajomego co mieszka pod Warszawa - doslownie jego plot to granica miasta, wiec zadne glebokie bieszczady. Zaden operator kablowy nie swiadczy tam uslug, LTE na ktore wydaje ok. 300zl miesiecznie dziala tragicznie. Dla niego to jest opcja i ją rozważa.
@zydownik: To jest rozwiazanie na 3-4 procent populacji na terenach najgorzej zaludnionych ktore maja lacza typu 1mbs lub w ogole nie ma nic dostepnego tylko jest internet satelitarny. Przestancie patrzec na ten internet w ten sposob.
@nalej_mi_zupy: Starlink nie zadziala pod Warszawa czy innym duzym miastem, ba pod malymi miastami tez nie!
@Quzin: Na podstawie slow Muska, na jakiej podstawie twierdzisz, ze zadziala? Nie starczy przepustowosci na tereny miejskie czy ich okolice, a nasz kraj ma takiego zaludnienia jak w USA, ze jezdzisz kilka godzin nawet miedzy malymi miastami. Wiekszosc Polski to miasta i wioski, co kilka minut jazdy autem jest jakas miejscowosc.
https://arstechnica.com/information-technology/2020/03/musk-says-starlink-isnt-for-big-cities-wont-be-huge-threat-to-telcos/