Wpis z mikrobloga

@szoch6 Na początku najłatwiej będzie wziąć sobie Niemcy, poszukać na tagu jakie szablony jednostek są najlepsze, tworzyć je, zapewnić im zaopatrzenie, stworzyć front, osłonić go lotnictwem i bzikać, uważając na stan zaopatrzenia i manpower. Po jakimś czasie sam dojdziesz do tego, ze warto korzystać z mikrozarządzania jednostkami, jakie technologie i cele narodowe wybierać najlepiej, generalnie wszystkiego tego, co jest potrzebne do masterowania gry. No i warto tez pytac tutaj w razie jakiegoś
@HetmanPolnyKoronny: @ZenonZawodowiec: ogolnie chodzi o rozwoj i przemysl oraz o zarzadzanie wojskiem. Nie wiem czy mam budowac fabryki cywilne czy wojskowe. W jakich proporcjach ewentualnie. Z budowaniem zaopatrzenia tez nie wiem czy skupic sie na jednym dwoch czy wiecej po trochu a zarzadzanie wojskiem to juz w ogole bo tutaj to zupelnie inaczej wyglada niz w eu czy ck. Zaczynam gre. Pelno jednostek porozstawianych po dlugosci granicy troche przytlacza.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@szoch6: co do cywilnych i wojskowych to zwykle najpierw cywilne potem wojskowe. Dużo zależy do kiedy planujesz utrzymać pokój, nie ma uniwersalnej mety niezależnie od państwa.
Jak grasz Niemcami mniej więcej historyczne (pierwsza wojna Polska wrzesień 39), to cywilne do końcówki 1937. Potem głównie wojskowe, oprócz tego przed wojną jeszcze będziesz potrzebował paliwa i parę stoczni.
@kilo_wody_pod_stopa: @HetmanPolnyKoronny:
Tak. HOI4 to syf, można paroma klikami w ciągu krótkiego czasu wybić poparcie partii komunistycznych/faszystowskich do ponad 50%, do tego DLC zamiast rozbudowywać grę dorzucają pod dzieciarnię będącą fanami tej gry jakiś kompletnie nieprawdopodobny meme content typu Imperium Rzymskie/Bizantyjskie, Trocki będący przywódcą komunistycznego Meksyku albo anarchiści wygrywający wojnę domową w Hiszpanii.
haha przeszedlem i wlasnie jakos najtrudniej mi ja ogarnac wzgledem eu4 czy ck2. Moze sprobuje jeszcze raz przejsc samouczek. Jest to jakiś pomysł.


@szoch6: Odbijałem się podobnie. W #eu4 nie gram już od dłuższego czasu, bo mi się znudziła. #ck2 grałem mniej, ale dla mnie była najłatwiejsza (łatwiejsza od eu4). Nie jestem specjalistą, bo nigdy nie wykolorowałem mapy jak osoby z tagów, ale uważam, że gram dobrze. Nie korzystam w żadnym
HOI4 to syf, można paroma klikami w ciągu krótkiego czasu wybić poparcie partii komunistycznych/faszystowskich do ponad 50%


@Fennrir: Jak to zrobić? Wysłałem szpiega do III Rzeszy i podbił do 22% i stanęło w miejscu. Wysłałem drugiego i podbili do 26% i stoi w miejscu.
@Reiter: dzięki za wyróżnienie, ale nie określiłbym się jako experta ( ͡° ͜ʖ ͡°) Obecnie nie gram w to tak dużo, nie robię achivmentów, gram też bardziej w stylu RPG, bez zbyt dużego wykorzystywania ograniczeń silnika jak wspomniane wzmacnianie piechoty pojazdami pancernymi (można znaleźć w internecie opisane jako space marines), mało robię hardkorowych bardzo wymagajacych scenariuszy, mało co gram na multi.

Jak to zrobić? Wysłałem szpiega do
@szoch6: trzeba poprostu wiedzieć jak prowadzić tam te bitwy. O co chodzi z frontem. Jak z zaopatrzeniem. Kiedy i jak wysyłać samoloty. Produkcja statków trwa całą wieczność. Grałem we wszystkie poprzednie HOI i tylko z HOI4 miałem problem bo inaczej prowadzi się bitwy, ciekawiej ale nie mam czasu żeby to rozgryźć. W HOI4 polska mnie nawet pokonała grając Niemcami.
@Belzebub: W hoi3 o wiele łatwiej podbijałem Wielką Brytanię, czy Francję. Dzisiaj z Francją nie mam problemów, ale czasem z lądowaniem w Anglii tak. Hoi3 był trudniejszy, jednak wydaje nam się, że było lepiej... bo człowiek przegrał x godzin, czytał, oglądał i poznał grę.
@Reiter: HOI3 był zdecydowanie trudniejszy od 1 i 2 które miedzy sobą nie wiele się różniły ale do ogarnięcia. Dla HoI4 napewno trzeba się trochę bardziej poświęcić.