Wpis z mikrobloga

W zeszłym tygodniu dwóch kumpli z pracy zebrało się na kupno samochodu. Jeden kupił nowe auto z salonu a drugi kilkunastoletnią klasę premium. Jak myślicie kto po czasie będzie bardziej zadowolony z zakupu?
Budżet 45-50k był. Niżej ankieta ( ͡º ͜ʖ͡º)

#motoryzacja #samochody #ankieta
  • 232
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@TheSznikers: "po czasie" xD
Jak "po czasie kilku dni" to może kierowca bmw szczęśliwszy.
Jak do roku, to bedzie mniej szczęśliwy, bo przegląd i oc swoje kosztują, chyba że jak typowy użytkownik używanego bmw "po taniości", wszędzie wjechały zamienniki i "patenty".
  • Odpowiedz
@Ranger tipo technologicznie to samochód z okresu 2001-2005. Ogółem to samochód z początku tysiąclecia zapakowany do w miarę ładnej budy i dodane trochę elektroniki użytkowej typu "nowoczesne" radio. Do napraw jest potrzebny klucz 15, młotek i klucz do świec. Ten samochód robi 200k bezawaryjnie. Ulubione auto taksiarzy ostatnio. To gówno w silniku 1.4 nie ma nawet dwumasy.
  • Odpowiedz
@TheSznikers: Kurde bele, sprawdziłem i chociażby to:
1. System automatycznego utrzymania pasa ruchu

2. System wykrywania zmęczenia kierowcy

3. System wykrywania ciśnienia w oponach

I to w "gołej" wersji. Muszę się rozejrzeć za nowym autem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ja rozumiem ze ludzi nie wszystkich stać na wymarzone auto wiec kupuja uzywane klasę wyzej- nie mam nic przeciwko takim działaniom.
Miałem Skodę octavię w 2007roku później chevroleta orlando a obecnie jeżdżę nowym fiatem tipo. Fajne autko wiec nie wiem skąd tyle jadu u niektórych. Macie chociaż prawo jazdy?
  • Odpowiedz
@demagog: jakis głos rozsądku na tym padole. Nie wiem czemu ludzie zawsze twierdza ze ich wybor jest najlepszy a jak zrobisz inaczej niz oni uwazaja to xD kazdy chce czegos innego, dla jednego wazne zeby po kupnie mial spokoj przez pare lat i nie bal sie awarii a drugi woli wiekszy silnik, bogate wyposazenie kosztem potencjalnych awarii i koniecznosci dokladania pieniedzy. I kazdy moze byc zadowolony. Ja np jestem zwolennikiem drugiej
  • Odpowiedz
nie wszyscy traktują samochody jako przedmioty kultu, ba, dla większości to sà środki transportu z punktu A do punktu B.


@demagog: dlaczego ktoś kto chce jeździć "środkiem transportu" w większym luksusie (w bmw będzie lepsze zawieszenie i wygłuszenie, będą np. skórzane i podgrzewane fotele, bixenon) jest odrazu klasyfikowany jako ktoś kto traktuje swoje auto jako obiekt kultu? Jak ktoś kupi lepsze buty albo smartfona to chyba nie mówi się tak o
  • Odpowiedz