Wpis z mikrobloga

Codzienny namiar na bezpieczną aborcję.

Czy wiecie, że w latach 70. XX wieku kobiety ze Szwecji i Francji przyjeżdżały do Polski przerwać ciążę? Niestety, nasz kraj zamiast iść z postępem, to się cofa. Dlatego w Szwecji i Danii powstała petycja, aby nasze rodaczki mogły wykonać tam darmową aborcję.

Dodatkowo na Islandii został złożony projekt ustawy, w którym założono, że kobiety, które straciły możliwość przerwania ciąży u siebie, mogłyby dokonać takiego zabiegu właśnie na Islandii.

To wszystko jest jeszcze świeże i nie wiadomo co ostatecznie z tego wyjdzie, ale wiecie co? Jest mi najzwyczajniej w świecie wstyd za Polskę. Wstyd mi, że gwarancję honorowania praw kobiet dają nam inne państwa, a nie nasze własne. Jest mi wstyd, że nasze państwo się cofa, zamiast iść z postępem. Jest mi wstyd, że o moim ciele ma decydować kościół i rząd (bo tak, moi kochani. Kościół maczał w tym swoje paluchy i nikt mi nie wmówi, że nie.), a nie ja sama.

Ale liczę, że jeszcze kiedyś będzie tu dobrze. Jeżeli tylko zmniejszy się liczba ignorantów (tutaj puszczam oko do uczestników dyskusji o ubóstwie menstruacyjnym) i osób, które nienawidzą kobiet, a takich m.in. na wykopie nie brakuje, to może coś ruszy. Mam nadzieję, że będzie to kilka lat, a nie kilkanaście.

Dziś wpis mało merytoryczny, a bardziej emocjonalny, ale musiałam, bo wbrew opinii wykopowych ekspertów, nie jestem potworem bez uczuć. ;)

26/31

#aborcja #codziennepowiedzkomus <- tag do czarnolistowania

Kochani, jak już Was wołam to nie musicie plusować komentarza z wołaniem! Ułatwia mi to znacznie wpisywanie nowych osób na listę, bo nie korzystam z mirkolist tylko mam plik, do którego wklejam sobie plusujących. :)

JEŻELI JEDNAK JESZCZE CIĘ NIE WOŁAM, TO PLUSUJ ŚMIAŁO KOMCIA Z WOŁANIEM ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Amishia - Codzienny namiar na bezpieczną aborcję. 

Czy wiecie, że w latach 70. XX ...

źródło: comment_1614094184mkaSYrn4KO7O2k1z52CVqs.jpg

Pobierz
  • 103