Wpis z mikrobloga

@budus2: Bryła audi A3 połączona z aktualną kanciastą stylistyką skody to moje pierwsze skojarzenie.

@motorade: nie wiem czy jezdziłeś kiedyś współczesnym elektrykiem. Ja tak i już jestem 100% pewny że w najbliższych 2-3 latach się przesiadam ze spalinówki bo to jest przepaść w komforcie.

@RoyKeane: Dziś jest premiera a grafika z showroomu na stronie hyundaia. Ale zobaczymy, obyś się mylił ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@badylord: Zdarzyło mi się raz jechać boltem, chevrolet volt. Nie zrozum mnie źle, nie jestem uprzedzony ale jak mam robić trasę dłuższą niż do centrum handlowego na przedmieściach w zimie z grzaniem lub lecie z klimą to wolę benzynę/diesla bo super charger u nas jeszcze nie jest tak powszechny jak w np. Norwegii. Musiałbym się doedukować co do żywotności akumulatorów po takim "szybkim ładowaniu". No i czy wtyczka do hyundaia pasuje
@motorade: To prawda. Sam mieszkam za granicą więc szybkich ładowarek jest pod dostatkiem a w Polsce range anxiety może dalej trzymać mocno, nie wiem czy słusznie bo nie badałem dostępu do ładowarek w PL. Hyundai z koną też miał dobrą renomę jeżeli o zasieg deklarowany a rzeczywisty więc liczę że tu może być podobnie. A deklarują 500km zasięgu i ładowanie na szybkiej ładowarce 10% do 80% w 18minut więc nie tak
@PanKracy582: nie wiem jak to wygląda teraz, nie śledzę nowinek świata elektromobilności. Musiałbym poczytać.

TLDR: Kupił BMW i3 i chciał ładować w garażu podziemnym w bloku ale życzliwi sąsiedzi odłączali bo to prąd wspólny. Chciał własny licznik- nie da się, chciał własną instalację- nie da się, chciał płacić ryczałtem- nie da się. Kiedy w końcu dostawca prądu się zgodził i coś chciał działać to spółdzielnia wyskoczyla z PPOŻ. Ostatni znany status
@PanKracy582: w czasach covidowych miesięcznie robię < 100 km i taki elektryk miałby sens. Ja nie mówię, że elektryk jest fuj ale w moim mieście nie uświadczysz ładowarki innej niż w galerii handlowej albo pod urzędem miasta. Zasięg przeżyję, mogę się zatrzymać na stacji gdzieś na A4 / S8 i ładować auto 30 minut, ale żeby nie było akcji, że podjeżdżam "na rezerwie", a ładowarka zepsuta albo tylko dla jednej konkretnej