Wpis z mikrobloga

Elo Mirasy!
Szukam butów SPD do amatorskiej jazdy w terenie.
To mają być moje pierwsze SPD, pedały już mam wybrane, będą to Look X-track.
Przymierzałem buty Bontrager Evoke i wydają się być całkiem czoko. Pytanie, czy w podobnym zakresie cenowym (ok 400zł) dorwę coś fajniejszego?
Przeznaczenie - całodzienne wycieczki rowerowe, zdecydowanie las, czasem single i bardziej wymagający teren. Jeździmy zazwyczaj z kumplami i dość często robimy sobie przerwy na kawkę + zdarza mi się pobikepackingować, więc dobrze by było, gdyby były na tyle wygodne, żeby spędzić w nich cały dzień i przejść w spokojnie kilkaset metrów na postoju.

Zdjęcie dla uwagi.

#rower #spd #bikepacking
Afrati - Elo Mirasy!
Szukam butów SPD do amatorskiej jazdy w terenie.
To mają być m...

źródło: comment_1614085087byINRcuJuyYR6aXPMUwl5a.jpg

Pobierz
  • 19
@diarrhoea: Nie mam zielonego pojęcia, ale znajomy rowerowy właśnie mi zamlaskał z niezadowoleniem, że podobno się szybko te Looki psują... Więc pewnie skończy się na M520 od Shimano.
@Gawith_Apricot: Chodzi Ci o nazewnictwo? Looki są kompatybilne z systemem SPD, poza tym to chyba dość powszechnie stosowany skrót myślowy, że na pedały zatrzaskowe mówi się "SPD". No ale jeśli Cię to ubodło, to wybacz, nie miałem intencji.
Nie mam preferencji, rzepy są w bontragerze, chętniej bym wziął coś z BOA, ale widzę, że to może być już inna półka cenowa.
@Afrati: SPD od shimano cieszą się dobrą renomą wiec nie wiem po co się pchasz w coś takiego. W tej cenie szukaj klamry, napewno shimano maja w ofercie buty z klamrą. W każdych Mtb można chodzić, dopiero w szosowych jest problem.
@Gawith_Apricot: o Lookach usłyszałem z kilku źródeł i wyczytałem, że przez szerszą platformę jest stabilniej i oferują lepszy transfer mocy (przypominam, że nigdy w zatrzaskowych nie jeździłem, więc nie wiem na co zwracać uwagę)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Afrati: ja korzystam z Cube Peak i są w pytę. Mają fajny system sznurowania – elastyczną sznurówkę, która sama dopasowuje się do stopy i mocny rzep, który wydaje się nie mieć dosyć nawet w ciężkich warunkach (w razie czego sądzę, że szewc czy inny kaletnik pomoże wymienić). Do tego przyjemny, matowy materiał na zewnątrz (można spokojnie umyć pod bieżącą wodą). Podeszwa pozwala w miarę chodzić, ale wiadomo – bez wycieczek. Używam
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Afrati: ja mam normalnie 42/43, więc to może się zgadzać. Powodzenia w poszukiwaniach. Sam szukałem pod koniec roku i dostępność czegokolwiek była symboliczna
@peanut_whu: no właśnie widzę, wczoraj mierzyłem w Decu na Winogradach Shimano MT501, ale zajarany pan od działu rowerowego konfidencjonalnym szeptem mi powiedział "niech pan tego nie bierze..."
Więc idzie weekend, pedały m530 mam w domu, ale butów brak...