Wpis z mikrobloga

Kurde mirki mam spory dylemat życiowy.

Mam 19 lat w tym roku pisze maturę. Dostałem propozycję płatnego stażu a później pracy w firmie niedaleko mojego miasta. Firma specjalizuje się w webówce (erp, cmsy). Stack to node i react/vue. Taka możliwosć brzmi kusząco, zwłaszcza że sporo się naczytałem o katastrofie na rynku juniorów w it. Z drugiej strony zasmakowałbym troche studenckiego życia. Docelowo miałem iśc na studia informatyczne ale nie wiem czy znajdę po nich zatrudnienie, bo jak przeglądam oferty dla juniorów to nie ma ich zbyt wiele. Teoretycznie w grę wchodzą też studia zaoczne. Fajnie by było dostać radę od starszy kolegów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#programowanie #studia #programista15k #naukaprogramowania #informatyka

Co robić

  • Olać studia iść pracować 18.4% (33)
  • Olać prace, iść na studia 11.2% (20)
  • Praca + studia zaocznie 70.4% (126)

Oddanych głosów: 179

  • 6
  • Odpowiedz
Myśle, że nie żałowałbyś wyboru studiów dziennych, ale aktualnie wszystko odbywa się zdalnie, więc nie jest to taki oczywisty wybór.
  • Odpowiedz
@hans001: Na studiach dziennych gówno się nauczysz, po 2-3 latach nauki będziesz wiedział z praktyki mniej niż po pół roku pracy w zawodzie. Nie mniej jednak jak nie ogarniasz za dobrze programowania (algorytmów, struktur danych, wzorców projektowych, etc) to studia będą dobrym uzupełnieniem dla pracy.
  • Odpowiedz