Wpis z mikrobloga

Znów sobie ostatnio przypomniałem "Dziewiąte Wrota" i fabularnie może nie jest jakoś mocno zagmatwany, ale lubię ten klimat, który się w nim znajduje i pytanie takie do osób, które mają trochę większą znajomość filmów, niż ja. Czy znacie jakieś podobne w klimacie, tematyce? Prosiłbym o nie polecanie horrorów, a tym bardziej z różnymi "jumpscarami".
#film #filmy #filmnawieczor
  • 8
  • Odpowiedz
@okradzione:
Tak na szybko to bym polecił:
- Millenium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet (ale ta wersja z Naomi Rapace a nie Bondem). Cała trylogia jest świetna IMHO
- Imię róży
- Purpurowe rzeki (2000 rok)
  • Odpowiedz
@YogiYogi: Wydaje mi się, ze bardziej śledztwo+gotyk, chociaz elementy noir też by nie były złe. W sumie "Z piekła rodem" też z Deppem miał chyba coś z noira, a był całkiem przyjemny. Jakieś elementy czegoś "pozaziemskiego", jakaś tajemnica, tylko tak jak wspomniałem, byle nie było jumpscarów, bo tak jak do wszystkiego mogę dojrzeć, albo nabrać ochoty, tak tego nienawidzę :D
  • Odpowiedz
@okradzione: Trylogia Burzy z Dolny Bazcan. Nie pamiętam dokładnie jak się te filmy nazywają, zwłaszcza po polski ale po tym znajdziesz :) To trzy filmy ale tak naprawdę jeden w trzech częściach, super w klimacie.
  • Odpowiedz