Wpis z mikrobloga

Biotechnologia dopasowana do Marsa: nowa metoda hodowli cyjanobakterii może ułatwić kolonizację

Niedawno przeprowadzone eksperymenty wykazały, że cyjanobakterie mogą z powodzeniem rozwijać się w marsjańskich warunkach, wytwarzając przy tym tlen. Hodowla sinic oparta o składniki znajdujące się na Czerwonej Planecie otwiera drogę w kierunku biologicznych systemów podtrzymywania życia dla ewentualnych ludzkich siedlisk na Marsie.

Zapraszam!

https://www.wykop.pl/link/5969543

#mars #eksploracjakomosu #ciekawostki #swiatnauki #gruparatowaniapoziomu

____________________________________________________________________________________________________

Wołam użytkowników, którzy chcą być wołani i zaplusowali wpis - cofnięcie plusa - nie będziesz więcej wołany/wołana.
Zapraszam do znaleziska i pod kosmiczny tag #ntdc - o astronomii, eksploracji kosmosu, astrofizyce.
Zerknij również na pozostały content: klik.
____________________________________________________________________________________________________
ntdc - Biotechnologia dopasowana do Marsa: nowa metoda hodowli cyjanobakterii może uł...

źródło: comment_16139941415IQyP1EP8Xs5lQ6pLuHqjp.gif

Pobierz
  • 30
@ntdc: mysle, ze kwestia terraformacji to bedzie przyszlo za kilkanascie/dziesiat lat. na poczatek trzeba tak zbudowac infrastrukture zeby byla samowystarczalna dla duzej grupy ludzi bez koniecznosci zaopatrzenia z Ziemi. Rolnictwo, odzyskiwanie wody, powietrze, produkcja paliwa i bezpieczeństwo radiacyjne.
@SpaghettiSupernova: na Księżycu bazy chcą budować, a raczej, pan się przesunie, drukować z regolitu. Podsyłam materiał European Space Agency - uwaga stopień - oni chyba powinni coś wiedzieć na ten temat ¯\_(ツ)_/¯ Myślę, że podobną technikę zastosują gdziekolwiek indziej, np. na Marsie. No w skrócie takie kosmiczne "lepianki" :D i to się trzyma, jest solidne, mocne, no i tanie. A w Polsce? No w Polsce jak w lesie.
k.....a - @SpaghettiSupernova: na Księżycu bazy chcą budować, a raczej, pan się przes...
cyjanobakterie mogą z powodzeniem rozwijać się w marsjańskich warunkach, wytwarzając przy tym tlen


@ntdc: jedna z hipotez ziemi śnieżki (epoka lodowcowa) to właśnie mogło być spowodowane przez cyjanobakterie - było za dużo tlenu, za mało dwutlenku węgla....
jeżeli będą się mogły tam rozwijać, to i mogą faktycznie naprodukować tego tlenu od #!$%@?, tylko jedno podstawowe pytanie, ktore mnie ciagle zastanawia, o ile tlen i zycie na jakiejkolwiek planecie sobie wyobrazam, o