Wpis z mikrobloga

Biotechnologia dopasowana do Marsa: nowa metoda hodowli cyjanobakterii może ułatwić kolonizację

Niedawno przeprowadzone eksperymenty wykazały, że cyjanobakterie mogą z powodzeniem rozwijać się w marsjańskich warunkach, wytwarzając przy tym tlen. Hodowla sinic oparta o składniki znajdujące się na Czerwonej Planecie otwiera drogę w kierunku biologicznych systemów podtrzymywania życia dla ewentualnych ludzkich siedlisk na Marsie.

Zapraszam!

https://www.wykop.pl/link/5969543

#mars #eksploracjakomosu #ciekawostki #swiatnauki #gruparatowaniapoziomu

____________________________________________________________________________________________________

Wołam użytkowników, którzy chcą być wołani i zaplusowali wpis - cofnięcie plusa - nie będziesz więcej wołany/wołana.
Zapraszam do znaleziska i pod kosmiczny tag #ntdc - o astronomii, eksploracji kosmosu, astrofizyce.
Zerknij również na pozostały content: klik.
____________________________________________________________________________________________________
ntdc - Biotechnologia dopasowana do Marsa: nowa metoda hodowli cyjanobakterii może uł...

źródło: comment_16139941415IQyP1EP8Xs5lQ6pLuHqjp.gif

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
@sajmen:

Particularly, the 81.4 kilometres (50.6 mi) wide Korolev Crater, is estimated to contain approximately 2,200 cubic kilometres (530 cu mi) of water ice exposed to the surface.[222] Korolev's floor lies about 2 kilometres (1.2 mi) below the rim, and is covered by a 1.8 kilometres (1.1 mi) deep central mound of permanent water ice, up to 60 kilometres (37 mi) in diameter.

https://en.wikipedia.org/wiki/Korolev_(Martian_crater)
SpaghettiSupernova - @sajmen:

Particularly, the 81.4 kilometres (50.6 mi) wide Koro...

źródło: comment_1614011184RiNTJ7I7tmDkDnnqWr4bNd.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@sajmen: a promieniowanie?


@xstempolx: siedzac w budynkach caly czas, w zaleznosci od struktury budowli, promieniowanie moze nie przechodzic... czy sciany i dach beda z żelbetu czy z ołowiu, czy grubosc ma byc 25 cm czy 4 metry, to juz kwestia tylko i wylacznie finansowa... mozemy tez siedziec pod powierzchnia marsa i wychodzic tylko w skafandrach na spacer... mnostwo jest mozliwosci ..
  • Odpowiedz
z ołowiu, czy grubosc ma byc 25 cm czy 4 metry, to juz kwestia tylko i wylacznie finansowa...


@sajmen: jezeli tak, to dlaczego woda nie byla dla Ciebie kwestią wyłącznie finansową? Przeciez możemy przywieźć z ziemi cysternami i zbudowac na miejscu system odzyskiwania wody.
  • Odpowiedz
@sajmen: jezeli tak, to dlaczego woda nie byla dla Ciebie kwestią wyłącznie finansową? Przeciez możemy przywieźć z ziemi cysternami i zbudowac na miejscu system odzyskiwania wody.


@xstempolx: "system odzyskiwania wody" to zaprojektuj cos takiego na ten moment. Łatwo się gada... w tym momencie jesteś uzależniony od dostaw na ziemi, jesli coś pójdzie nie tak, nie będziecie mogli wyruszyć z marsa, czy ziemia nie bedzie wstanie przewiezc wystarczajaco duzo
  • Odpowiedz
"system odzyskiwania wody" to zaprojektuj cos takiego na ten moment. Łatwo się gada...


@sajmen: hahahhaha zaraz po tym jak Ty zaprojektujesz marsjańskie mieszkania chroniące przed promieniowaniem xD Łatwo sie gada?


To sie tak wydaje, ale my potrzebujemy OGROMNE ilosci wody.. OGROMNE!.do produkcji chocby 1 kg mieska wolowego potrzeba az 14 500 litrow wody... Powodzenia w przewozeniu takiej ilosci z ziemi... bochenek chleba - 450
  • Odpowiedz
@sajmen: hahahhaha zaraz po tym jak Ty zaprojektujesz marsjańskie mieszkania chroniące przed promieniowaniem xD Łatwo sie gada?


@xstempolx: nie wiem po co CI odpisuje, ale niech bedzie, wciagasz mnie na swoj poziom rozmowy to sprobuje go chociaz odrobine podniesc.
Zeby nie gadac byle by gadac jak kazdy wykopkowy ekspert to konkrety:

srednia dawka promieniowania na marsie
  • Odpowiedz