Wpis z mikrobloga

Dziś po tygodniu odpaliłem samochód i nie chciał ruszyć.
W domu mam urządzenie z technologią superkondensatora który sprawia, że booster ładuje się samoczynnie w 120 sekund po podłączeniu do wyładowanego akumulatora. (urządzenie sprawdzone, działa dobrze)

Podczas tego procesu, gdy wyświetliła się kontrolka "READY" w boosterze, to odskoczył zacisk biegunowy minusowy (źle przymocowałem). Już nie chciałem podłączać, więc odłączyłem i myślałem że samochód odpali. Myliłem się - wyskoczył błąd EBD w samochodzie.

Spróbowałem jeszcze raz podłączyć booster. Po podłączeniu i po "naładowaniu" samochód już w ogóle nie reagował, wyskoczył błąd przegrzanego płynu chłodniczego i chyba jeszcze jakiś..

Napięcie akumulatora na Boosterze wskazywało nawet 9.5V... W domu sprawdziłem napięcie za pomocą multimetru i wynik wyszedł 11.25V. Aktualnie podłaczyłem akumulator pod prostownik.

Nie wiem na czym stoję. Jeżeli uda się naładować akumulator to samochód zadziała? Boję się tych dziwnych błędów, które wyskoczyły. Czy jest możliwość, że nastąpiło zwarcie ECU?

#mechanikasamochodowa #elektromechanika #elektromechanik #norauto #samochody #akumulator #mechanika
Helonzy - Dziś po tygodniu odpaliłem samochód i nie chciał ruszyć.
W domu mam urządz...

źródło: comment_1613939925VW19RMup5geZycKl5hwvlY.jpg

Pobierz
  • 5
W domu mam urządzenie z technologią superkondensatora który sprawia, że booster ładuje się samoczynnie w 120 sekund po podłączeniu do wyładowanego akumulatora.


@Helonzy: tak działają wszystkie boostery, podłączasz na 60-120 sekund, a później odpalasz ( ͡º ͜ʖ͡º)

Już nie chciałem podłączać, więc odłączyłem i myślałem że samochód odpali.


@Helonzy: żeby to działało jak należy, trzymało chwilowe napięcie - booster musi być podłączony w trakcie odpalania
@Helonzy: Pewnie już miałeś za niskie napięcie w akumulatorze, aby samochód zechciał uruchomić rozrusznik, bo pewnie ten booster gdy widzi mocny spadek napięcia to się uruchamia. Przynajmniej tak działa booster ideal ultrastarter mojego kumpla. Ostatnio też chris pokazywał inny booster na superkondersatorach, który właśnie sam zaraz po naładowaniu piszczał z informacją, że w danej chwili oddaje prąd i trzeba zacząć kręcić rozrusznikiem.
Może masz w nim funkcje do świec żarowych wtedy