Wpis z mikrobloga

@villager: No tak, mi się wydaje, ze dla DevOps chyba nawet łatwiej o duży hajs. Kumasz np. security w kubernetesie to kasujesz 100$ za godzine.

Tylko ja nie szukam pracy jako programista to nie wiem jak tam jest. Może rzeczywiście stawki jeszcze wyższe.
  • Odpowiedz
@yggdrasil: > Kumasz np. security w kubernetesie to kasujesz 100$ za godzine.

kumam bardzo dobrze tylko nie jestem w stanie trafić na firmę gdzie można CV podesłać, a już kopałem strasznie długo. chyba że mówisz o rynku zleceń nie-fulltime
  • Odpowiedz
@yggdrasil: odbiłem się ostatnio od MASY firm USA/UK który mówią bierzesz perm albo wypad - i nie obchodzi ich że po stronie polskiej wyszedłby z tego podatkowy potwór, na który nikt z głową nie pójdzie
  • Odpowiedz
@villager: Ja prowadzę własna firmę, ale mam tez klienta powiedzmy na full time. Z mojego doświadczenia wynika, ze jakbym chciał teraz iść na etat za 25k plus VAT z urlopami albo 1800 + VAT dziennie to problemu nie ma. Więcej to pewnie musiałbym poszukać z kilka tygodni.

Nie wiem ile to jest dla Ciebie dużo, ale ja rzadko widzę oferty dla programistów za więcej niż 30k, ale może rekruterzy uderzają
  • Odpowiedz
@yggdrasil: są jakieś pojedyncze > 30k na które można by się wbić dobrze wypadając na rekru. mimo wszystko takich perełek > 30k dla devops w porównaniu, prawie nie ma.

chodzi mi o to że gdzie nie pójdę to mnie prawie z miejsca będą chcieli wziąć, ale już nie widzę sensownych firm gdzie można składać CV żeby ten sufit przebić...chyba że jakieś mega rekrutacje "w ciemno"
  • Odpowiedz
@villager: Myśle, ze powyżej pewnego poziomu trzeba zacząć być rozpoznawalnym w środowisku to wtedy oferty same wpadają. Masz pewnie konto na linkedin, gadasz z ludźmi, którzy do Ciebie piszą? Wbrew pozorom oni maja trochę do powiedzenia i im zależy, abyś znalazł prace za jak najwiecej bo maja z tego prowizje.
W jakiej technologii robisz?
  • Odpowiedz
@krul_muzynof: dla mnie przekształcony admin to amatorka, która nie nadaje się zbytnio na seniora. taki człowiek później nie potrafi dobrze zająć się integracją z poszczególnymi technologiami. Ot szybki przykład - musisz zapewnić optymalną konfigurację aplikacji Javowej na klastrze. Do tego potrzebujesz kilkuletniego doświadczenia z Javą, i podobnie z innymi technologiami w której są pisane aplikacje
  • Odpowiedz
@krul_muzynof: uwierz mi, pracowałem już dużo z takimi devopsowymi adminami i oni wymiękali gdy trzeba było wejść głębiej w integracje z architekturą aplikacji i dobrze to wszystko spiąć.
  • Odpowiedz
Masz pewnie konto na linkedin, gadasz z ludźmi, którzy do Ciebie piszą? Wbrew pozorom oni maja trochę do powiedzenia i im zależy, abyś znalazł prace za jak najwiecej bo maja z tego prowizje.

W jakiej technologii robisz?


@yggdrasil: kubernetes, aws, wszystkie platformy ci/cd - to moja bardzo mocna specjalizacja a z drugiej strony tylko ułamek całego doświadczenia.
no pisałem z wszystkimi rekruterami z którymi się dało, nie wybrzydzałem. ale z
  • Odpowiedz
@yggdrasil: nie eksplorowałem zbyt mocno rynku USA, ze 2 takie oferty może "dostałem" gdzie chcieli mi perm wcisnąć. starałem się mocno focusować na rynku UK ze względu na strefe czasową i fajne, przejrzyste stawki kontraktowe
  • Odpowiedz