Wpis z mikrobloga

Ostatnio wymieniłem akumulator na #yuasa, tuż przed tymi wszystkimi mrozami i zawsze to oczko magiczne świeciło na zielono mocno, a dziś spojrzałem, że jest tylko lekko zielone. Akumulator tak dostał po tyłku przez te mrozy? Dziennie robię po ok. 14 km do pracy i z powrotem. Pewnie powiecie mi jeździć obserwować? :D

#akumulator #samochody #motoryzacja #mechanikasamochodowa #mechanika #pytaniedoeksperta #pytanie #kiciochpyta #honda #civic
  • 12
  • Odpowiedz
zawsze to oczko magiczne świeciło na zielono mocno, a dziś spojrzałem, że jest tylko lekko zielone


@Miszcz_Joda: te "magiczne oczka" to gówno w opór

Czasem to działa, czasem nie, czasem akumulator jest ok, a pokazuje z dupy kolor

Kup sobie multimetr za 15zł, tylko on prawdę powie
  • Odpowiedz
@Atreyu: @vieniasn: zauwazylem, ze w mierniku jest rozladowana bateria, wiec pomiary mozna uznac, za z lekkim bledem. Tym bardziej, ze miernik pokazywal prad ladowania 16V, takze bede musial wymienic baterie i zmierzyc jeszcze raz, ale tak czy siusiak wydaje mi sie, ze jest ok.
  • Odpowiedz
@vieniasn: czyli te oczka faktycznie o kant tylka mozna sobie wsadzic, chociaz tez czytalem, ze te wskazanie tego oczka moze pokazwyac stan akumulatora sprzed paru dni i ustawic sie na prawidlowe po jakims czasie. Zobacze co mi pokaze pomiar po wymianie baterii w mierniku, ale mysle, ze pokaze o ok. 1.5V mniej niz tutaj
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Miszcz_Joda: też mam akumulator Yuasa i to magiczne oczko prawie nie świeci, a ostatnio robiłem wysycanie elektrolitu w nim, katując prądem prawie 16v.

Tak jak mówią inni. Tutaj tylko multimetr.

Przy zakupie następnego wezmę jakiś z korkami, żeby mieć dostęp do elektrolitu i móc dolewać w przypadku ubytków.
  • Odpowiedz