Wpis z mikrobloga

Mirki, być może większość z was uzna to pytanie za durne ale...jak nauczyć się programowania?

Od razu powiem - nie, nie chodzi mi o to żeby po miesiącu zarabiać mityczne 15k, tylko tak bardziej dla siebie i od ABSOLUTNYCH podstaw. Możecie podrzucić jakieś strony czy sposoby dla kogoś kto jest zielony w temacie ale pełen zapału i jedyne czego potrzebuje to dobrego szkolenia od podstaw?

Będę wdzięczny za wszystkie porady :)

#programowanie #programista15k #it #informatyka
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@NerQa: barszo prostk. Po orostu zacznij to robic. Staraj sie byc samodzielny i znajdz cos sam. Programista z 20% czasu szuka jak cos zrobic. Nie kazdy sie nada na peogramiste. Niektorzy beda sie meczyc w tym zawodzie
  • Odpowiedz
@NerQa: najlepiej wymyślić projekt i go krok po kroku budować. Nie wiem, czy już znasz jakieś podstawy np co to są zmienne, pętle, co to jest kompilacja, debugowanie itp. Ale najczęściej ludzie zaczynają od jakiegoś prostego programiku typu wpisz liczbę, wykonaj operacje i wyświetl wynik.
  • Odpowiedz
@MarcinOrlowski: dokładnie tak. Sam bym nie ruszał tworzenie aplikacji na Androida bo jeszcze bym się zniechęcił. Wystarczy, że zacząłem swoją naukę od Javy i przeskoczyłem pewne etapy, chcąc stworzyć plugin do Minecrafta.
  • Odpowiedz
@NerQa: Jeśli nigdy nie lubiłeś przedmiotów scislych i nie byłeś z nich dobry to odpuść sobie temat IT i skończ podążac za moda wykopków i uch tagiem #programista15k bo nie kazdy moze być programista, tak jak nie każdy moze byc nauczycielem. Dorośnij chlopcze
  • Odpowiedz
@fozolif: Jeśli OP nigdy nie lubil przedmiotów scislych to nie będzie zadnym programista. Zeby programowac trzeba rozumiec matematyke, potrafic dobrze liczyć i myśleć logicznie, inaczej żadnego kodu nie napiszesz, bo nie ogarniesz tych "cyferek" na czarnym ekranie :)
  • Odpowiedz
@MarcinOrlowski: @smacznyy: @Another_One: @fozolif: @maze: @malootki1989:

Okej, dzięki za porady ;) Lubiłem w szkole przedmioty ścisłe, ale nie miałem do tej pory okazji spróbować programowania a chciałbym zobaczyć czy mogłoby mi się to spodobać.

Tak jak pisałem, chodzi mi bardziej o zrobienie tego dla siebie a nie dla zarobków ale niestety muszę zacząć od absolutnych podstaw :)
  • Odpowiedz
@NerQa: Jak lubiłeś i ogarniasz programowanie, potrafisz dobrze liczyć i zawsze lubiłeś to powinienes poradzic sobie ba kursie, ale jeśli nigdy tego nie robiłes to nie ogarniesz tego i tylko wyrzucisz hajs w bloto
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NerQa: jeśli dla siebie a nie na szukanie jak najszybciej roboty, to tym bardziej polecam to CS50, też z takim podejściem podchodzę i bawię się bardzo dobrze :>
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NerQa: ja proponuje zacząć od jakiejś książki z podstawami, uporządkowana wiedza to najlepsze efekty nauki.
No i po pierwsze to musisz wybrać język, w zależności od tego, co chcesz tworzyć, bo wszystkich naraz się nie nauczysz
  • Odpowiedz
@UnitrA: Jaki w takim razie jest najbardziej....uniwersalny i przy tym nie za bardzo skomplikowany?

Tak, wiem, że nie istnieje dosłownie uniwersalny język, ale chodzi mi o taki, który najczęściej się używa
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NerQa: jak nie masz sprecyzowanych celów to wybierz najbardziej popularny. Ja uczę się Javy, ale nie ma pracy w Javie dla juniorów bez studiów i doświadczenia, więc patrząc pod tym kątem gdybym znów zaczynał, uczylbym się frontendu, bo już bym dawno pracowal w IT ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz