Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 371
Naprawdę, ludziska z deprecha, polecam iść do specjalisty z tym gownem. Leczę się od listopada w sumie, tylko farmakoterapia, słabe leki, ale widzę po tym czasie jak odżyłem, więcej się uśmiecham, potrafię wyjść z lozka bez problemu, potrafię wyjść do ludzi czasem, spotkać się z kimś. Fakt są jakieś gorsze dni, ale ich jest zdecywanie mniej niż np miesiąc czy 2 miesiące temu.
Jest dobrze ()
  • 58
ja już leczę 16 lat, ale zamiast tabletek stosuję alkohol. Na początku działał bardzo dobrze, z czasem zauważyłem, że mam coraz większe problemy z pozyskaniem środków na ten lek i przerzuciłem się na najtańsze trunki. Drugim minusem jest złe samopoczucie na następny dzień i nasilający się kaszel - od czasu do czasu trzeba wstrzymać się z piciem od samego rana bo takie klinowanie jest kosztowne i mało efektywne.


@januszzbloku:
Pobierz WypadlemZKajaka - > ja już leczę 16 lat, ale zamiast tabletek stosuję alkohol. Na poc...
źródło: comment_1613895745AN5Ta2LRt8lXix4DGMiLqk.gif
@KTS: A sprawdzałeś czy nie masz zaburzeń afektywnych dwubiegunowych? Nie mówię, że mania może być, ale np łagodniejsza hipomania i deprecha, wtedy przeciwdepresyjne na to kiepsko działa i trzeba inną grupę leków, tj stabilizatory nastroju, a jak napisałeś, żeby przeczekać na lepszy czas, to tak mi się skojarzyło, że masz sinusoidę nastrojów xd
Leki to droga do nikąd... tylko psycholog, systematyka, praca nad sobą. No chyba że masz jakiś epizod który przepracujesz z lekami i zapomnisz. Znam takie osoby. Reszta bierze leki i raz lepiej raz gorzej. Zmiana leków, super i potem znowu, i tak w kółko. Odstaw prochy. Dobry terapeuta poszuka przyczyny, rozwiążecie problem. Good luck. Jak masz stany lękowe pij dziurawiec 3 tyg i jest lepiej. Ale max2mce
@bylemtam: A jak z terapią? Zastanawiałeś się nad tym?

@trapped: Mogą być silne, mogą być słabe lub nie wystąpić w ogóle. Od doboru leków (celowo w formie mnogiej, bo nierzadko to loteria i żonglerka specyfikami aż znajdziesz odpowiednie dawki i preparaty) zależeć będzie twoje potencjalne postrzeganie tej formy pomocy. Mimo wszystko polecam, szczególnie współpracować i polegać nie tylko na lekach a także na psychoterapii, efekty są wymierniejsze, dłużej się utrzymują
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@trapped: jest tak że robisz na sobie eksperyment, bierzesz lek, jeśli skutki uboczne są nieznośne (np. mdłości, wymioty, tycie) to lekarz zmienia ci lęk i sprawdzasz dalej. Ja miałem to szczęście że pierwszy lek i od razu trafione idealnie (citalopram), przez 2-3 tyg. miałem krótkie nudności które po czasie zniknęły. Został brak libido i problem z wytryskiem (mogę dłużej) oraz lekka choroba lokomocyjna jako kierowca auta (nigdy tak nie miałem).

W