Wpis z mikrobloga

Czy ktoś korzystał z odsysaczy do wiertarek?
Na allegro znalazłem model firmy Festool oraz Milwuakee. Ten pierwszy wygląda na ciekawiej zrobiony, ten drugi natomiast ma być bardziej uniwersalny. Różnica cenowa spora, prawie 50%. A może ktoś zna jeszcze inne?
#narzedzia #milwaukee może ktoś z #makita
  • 14
@ptasiek2: Festool mało znany u nas za to w Niemczech to top1. Przerobiłem na tym sprzęcie setki godzin i ani mi się nie zepsuł ani wśród znajomych budowlańców nie słyszałem żeby się zepsuł.Szlifierka mimośrodowa 10h z małymi przerwami na kawę i nie była nawet ciepła. Coś co mają chyba tylko oni a co jest strzałem w 10 to wymienne kable kompatybilne z każdym urządzeniem. Cena oczywiście zachodnia.
@marcel_pijak: racja i to chyba jedyna grupa obyta z tym sprzętem. A to nadal mały % rynku. U mnie stolarz robił na samym festolu ale za drzwi i schody wziął ponad 50k wiec może sobie kupić przenośną piłę za 10k.
@Zbyszek_Kudriawcew: napisałem wyżej, ze to chyba jedyna branża która "sie pod to pałuje" i doskonale ich rozumiem. Bardziej chodzi mi o to, że OBI, Castorama czy Leroy nie ma tego na półkach o Mrówce czy innych juz nawet nie mowie. A w Niemczech nawet lokalny baumarkt w miejscowości 10k ludzi miał to na półce. Oczywiscie taniej niz u nas.