Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa #toyota #corolla #verso #mechanik.

Cześć wam. Zerknęlibyście o co chodzi z tym odpalaniem w Toyocie? Do tej pory był problem z odpaleniem na ciepłym silniku w zimnej temperaturze otoczenia (trzęsło i nie mogło wejść na obroty przez 2-3sek). Dziś natomiast przy -13*C w #lubartow z rana spotkała mnie niemiła niespodzienka. Toyota przestała również palić na zimnym silniku, a efekt był taki, że trzęsło i nie mogło wejść na obroty przez dużo dłuższą chwilę aż w końcu odpuściłem.

Mam nadzieję, że to nie wtryski? :(
MikeR - #motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa #toyota #corolla #verso #mechan...
  • 14
@MikeR: Yyy. I czego się spodziewasz?
Np ja powiem świece żarowe, a ktoś inny filtr paliwa. Trzeci powie czujnik temperatury, czwarty akumulator, a piąty wtryski.
I co wtedy? Będziesz zmieniał każdy element w ślepo? Zrobisz to sam?
Czy może pojedziesz do mechanika i powiesz wymieniaj to w ślepo?
Czy może powiesz mu znajdź usterke i podaj mi wycenę za naprawe?
To w sumie po chuk zadajesz pytanie na które nikt nie
@Dejwi996: pedał gazu odruchowo naciśkałem.
@Bjorn_Skurvensen: tak kręci i nawet jest odpalona, ale nie chce wskoczyć na obroty i utrzymać się na nich.
@Crow7422: spodziewam się, że po opisaniu czynników, którymi wskazuję na to że nie są to już 3 z 5 wymienionych przez Ciebie elementów pozostają dwa. A nóż ktoś miał podobny przypadek? Zawsze pozostaje takie prawdopodobieństwo.
@Dejwi996: nie nie, to folia z poprzedniej naprawy. Dopiero jestem
@Haddi: świece, filtr paliwa zmieniałem w tym tygodniu. Akumulator sprawdzany testerem - trzyma prąd nawet przy -20.
Ogarniali to spece z popularnego zakładu - 4.5/5 na googlu przy 80 ocenach.

Wniosek z tego taki sam, jak wyżej - to na 90% układ wtryskowy. Tylko czy same wtryski...?
@MikeR: na początek diagnostyka komputerowa, oczywiście dynamiczna(o ile to nie pompa całkiem siadła), sprawdzenie wtrysków, zawór na listwie, listwa. Aha, sprawdziłbym jeszcze, czy nie łapie powietrza z obudowy filtra paliwa. Filtr niby wymieniany, ale może jest jakaś nieszczelność. Przypadłość d4d.
@kjbfd1976: pytanie nie zależne od tej folii, wiem że, robią tak niektóre warsztaty. Ojciec ma taką samą Toyotę i jakoś "skóry" jest tragiczna w kilku sztukach widziałem że, tak jak u ojca mocno się niszczy przy małym przebiegu