Wpis z mikrobloga

Zapytaliśmy Kancelarię Prezesa Rady Ministrów i Ministerstwo Zdrowia o dokumenty, które były podstawą wprowadzenia narodowej kwarantanny (pamiętacie ją jeszcze?) i informacje o Radzie Medycznej. Wynik? Pewnie zgadniecie.


Możemy sobie tylko wyobrażać, jak ciężko kieruje się krajem zamieszkanym przez ponad 37,5 mln osób, nie posiadając informacji, aczkolwiek Premier chyba się jeszcze nie skarży?

Więcej:Kilka sposobów na powiedzenie ,,nie posiadamy informacji”. Na przykładzie Narodowej kwarantanny i Rady Medycznej.
Wołam:


___
Nie złość się na darmo! Przekaż nam 1%. Zrobimy, co trzeba. KRS 0000181348
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #koronawirus
WatchdogPolska - Zapytaliśmy Kancelarię Prezesa Rady Ministrów i Ministerstwo Zdrowia...

źródło: comment_16137620270y9bUSthsuQqRKbQHHoz6m.jpg

Pobierz
  • 65
  • Odpowiedz
@Watchdog_Polska: czyli co? Była kwarantanna tylko na gębę? "Siedźcie sobie w domach, nie pracujcie, bo tak mówiłem na konferencji"? Pytam serio, bo siedzę za granicą i nie bardzo wnikałem w sprawy w PL.
  • Odpowiedz
#!$%@?ąc od tematu to chciałem tylko powiedzieć, że bardzo szanuję waszą robotę. Jak co roku 1% poleciał na wasze konto. Może jak sytuacja bedzie pewniejsza to poleci tez jakas wieksza donacja.


@P0kahontaz: Wielkie dzięki, wszystkiego dobrego!
  • Odpowiedz
o w mordę jeża nawet spadek można wam przepisać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Cilthal: Jest taka możliwość. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gdybym tylko znał jakiegoś 170 letniego właściciela kamienicy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To brzmi odrobinę podejrzanie, raczej byśmy podziękowali. Ale dzięki za chęci! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
tak właściwie to mam pytanie co do waszej działalności. Chciałbym się dowiedzieć jak wyglądają sprawy związane z kamerami w mojej okolicy (niedawno zamontowano grubo ponad 100, wcześniej nie było ani 1). Zapytałbym sam, no ale nie wiem jeśli są tam widoczne dane pytającego a podejrzewam, że tak jest to mnie to trochę zniechęca.

Więc zastanawiałem się czy moglibyście coś pomóc w tej sprawie.

"Papierologie" ofc wykonałbym sam, bez względu na to czy
  • Odpowiedz
To ja opowiem anegdotę:

Gdy razu pewnego rozliczałem PIT (albo planowałem rozliczyć) moja ówczesna narzeczona (obecnie żona, pozdrawiam, bo na pewno to czyta) skwitowała mój "1 procent" tak (Watchdog oczywiście):

"Hurrr durrr, kocham psy, ale to tylko psy, hurrr, durrr, lepiej wpłać 1% na jakieś dzieci albo na chorych na Alzheimera" (_ )


@mjxxx1: Nie jej pierwszej się tak skojarzyło. Nic nie przebije chyba jednak pani,
  • Odpowiedz
I jakie kroki w tym temacie planujecie?

Myslę, że warto zaiteresować tym telewizję dla zasięgu.


@worldmaster: Przede wszystkim - czekamy na odpowiedź Ministerstwa Zdrowia na pismo, w którym podtrzymując nasz wniosek, przekazaliśmy odpowiedź KPRM i zapytaliśmy jak to możliwe, że ani Minister Zdrowia ani Prezes Rady Ministrów nie potrafią lub nie chcą odpowiedzieć na pytania o podstawy wprowadzenia znaczących ograniczeń dotyczących życia wszystkich obywateli i odsyłają do siebie nawzajem.
W zależności
  • Odpowiedz
Dogadajcie się z telewizją, żeby relacjonowała wasze próby otrzymania odpowiedzi na darmo. To by się dobrze sprzedało


@umcumcumcbejbe: Robimy, co możemy, by informacje o naszych działaniach trafiały szerzej. Tylko często nasze drążenie trwa dosyć długo, a sprawa już jest dla mediów przez to mniej ciekawa.

Ale mam prośbę, chciałbym abyście byli bardziej agresywni.

Tu nie dogodzimy, zdarzają się tacy, którzy uważają, że jesteśmy już zbyt agresywni, Ty nam doradzasz bardziej. A
  • Odpowiedz
czyli co? Była kwarantanna tylko na gębę? "Siedźcie sobie w domach, nie pracujcie, bo tak mówiłem na konferencji"? Pytam serio, bo siedzę za granicą i nie bardzo wnikałem w sprawy w PL.


@swierzaq: Było rozporządzenie. Ale my pytaliśmy o podstawy tej decyzji np. analizy prawne/ekspertyzy/opinie/inne dokumenty oraz wskazanie imion i nazwisk autorów/autorek wskazanych rodzajów dokumentów wraz z ich afiliacją (wskazanie firmy lub departamentu ministerstwa, w którym są zatrudnieni). Bo wydawać by
  • Odpowiedz