Wpis z mikrobloga

Śmiejesz się z naiwności typa a sam piszesz "wystarczyło trochę poobserwować". No #!$%@? xD

@Isanell: @szybki_zuk: No a nie wystarczyło? Tutaj nie chodzi o to, że został zmuszony przez naszą kulturę tylko o to, że on kompletnie sobie nie zdawał sprawy jak wygląda rodzicielstwo.

Wystarczyło nawet memy pooglądać, żeby wiedzieć, że wyśpisz się jak dziecko będzie miało 6 lat, że twoje życie społeczne zniknie, a oprócz pracy zawodowej
  • Odpowiedz
Wydaje mi się, że nikt nie ma pojęcia, jaka to jest harówa. Nie porównując, ja do przygarnięcia psa przygotowywałam się trzy lata, a przez pierwsze miesiące miałam wrażenie, że nic nie wiem i nie dam rady. Dziecko to podobny mechanizm, tylko tysiąc razy trudniejszy. No i jeżeli w otoczeniu słyszy się tylko cukierkowo-slodkie historie, to łatwo w nie uwierzyć


@BarkaMleczna: ale pieprzenie. Bekę mam z psiarzy co przez naście lat
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna: Ej, ale z tego co zauważyłem to naprawdę nikt tu nie nalega żebyś miała dziecko XD Wiedz jednak że Twoje wyobrażenie o posiadaniu potomstwa jest po prostu mylne. To naprawdę nie jest jakieś wielkie ajwaj czy harówa jak Tobie się wydaje. Większość ludzi w tryb wyhowywania potomstwa wchodzi bardzo naturalnie i nie ma z tym naprawdę większych problemów. Mamy to w genach po prostu, a kobiety szczególnie. Ja tam
  • Odpowiedz
@Isanell: no szkoda chłopa trochę. Wypadek losowy z tą depresją spowodował że został sam z wychowaniem dziecka i spartolił sprawę. Nie ma go co winić. Żony też nie... Mała tragedia jakich wiele dookoła.
Jak nie zdarzy się taki dramacik tylko wszystko jest w miarę ok to przez 90% czasu są te dobre i fajne momenty w byciu rodzicem - polecam. :)
  • Odpowiedz
Ja mam dwójkę dzieci 4 i 7. Nie chciałbym mieć w życiu więcej... ani mniej. Faktycznie dzieciory są często #!$%@?, ale to co OP wrzucił to nie jest raczej normalne. No i przewijanie 4latki? WTF?
  • Odpowiedz
najbardziej mnie w antynatalistach bawi to ze tak tepia tych którzy chca miec dzieci a sami by nie zaistnieli


@Skowyrnie: ja na przykład bym wolała się nigdy nie urodzić. Aczkolwiek zdaję sobie sprawę, że jestem "błędem w systemie", jak to mówisz i moje podejście nigdy nie będzie normą
  • Odpowiedz
@wiatrodewsi: lol, mam ten sam mindfuck. jeśli chcesz jako rodzic mieć wszystko nowe począwszy od wyprawki po inne gównidła dla starszego dzieciaka - ok. za sam wyhajpowany wózek można dać 10 koła, ale można też szukać rzeczy z drugiej ręki. przecież kaszojady wyrastają z wszystkiego z prędkością światła. dzieci nie potrzebują drogich rzeczy (dzieci w ogóle nie potrzebują wielu rzeczy np. do zabawy), to są wyłącznie wybory rodziców
  • Odpowiedz
@Isanell ja bez empatii. Ty chyba bez mózgu. Może sobie żałować czego chce, może być infantylny jak tylko chce ale to nie zmienia faktu że jest nie dojrzały i sam nie wiedział czego chce, empatia to nie klepanie go po pleckach i podtrzymywanie go w jego zawieszonej żałosnej sytuacji. Takiej osobie bym mógł pomóc w radzeniu sobie z sytuacją i odpowiedzialnym stawieniu czoła problemom a nie być tylko załamanym. Płatki śniegu
  • Odpowiedz
@Shredd1e nikt nie podnieca się pierdami bachora (swoją drogą mnie nigdy tak nikt nie nazwał ani ja żadnego dziecka, współczuję jak u Ciebie w życiu tak było) za to OP nazywa innych że mają obrzydliwe myślenie bo wolą rozwiązywać problemy i stawiać czoła przeciwnością jak dorosły zamiast się skarżyć. OP wrzuca taki wysryw licząc na kołko wzajemnej adoracji a tu zdziwko bo ludzie nie zgadzają się z historyjką, no to bum
  • Odpowiedz
@papacoda: Dajcie ludziom żyć tak jak chcą, i narzekać na co chcą ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie ma co srać i hurr durr #!$%@?ć profile psychologiczne lepiej niż dyplomowani psychoterapeuci ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jad aż ścieka po ekranie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz