Wpis z mikrobloga

@jozef-dzierzynski: kolimator? więcej, mam kolimator, lunetę z siatką pod 7.62, szynę picatinny, boczną szynę jaskółkę ale od kliku miesięcy tego nie zamontowałem xD I faktycznie wszystko od majfrendów, dodatkowo jeszcze stopkę gumową kupiłem, uwielbiam drewno ale jest za krótkie na mój wzrost, więc guma oprócz śmierdzenia gumą daje trochę wygody.
@jozef-dzierzynski: ta, tylko znajdź mi sensownego rusznikarza. Sam wybiłem sobie wiercenie w komorze z głowy, w ogóle wolałbym to zrobić na nitach, WBP to robi, nawet pytałem, ale usługę wykonują tylko na swoich produktach. Na dodatek okazało sie że montaż od majfrendów jest za cienki, brakuje mu z 1-2mm grubości, żeby zamontowana do niego szyna była później osi lufy. Ehhh same problemy. Stwierdziłem że na szybko to obejdę i kupiłem szynę
@jozef-dzierzynski: Trochę rzeczy z Chin ściągnąłem. Były to: kolimator Vector Optics Maverick Gen2, szybkoładowarkę do 9mm, kluczyk do muszki w ARze, duperele przydatne podczas czyszczenia (sznury, gumową podkładkę, szczoteczki i jakieś skrobaki itp), Lunetę Westhunter 4-16X44, przechwytywacz do łusek do ARa, kolbę w stylu Magpul CTR do ARa, łoże aluminiowe 15', rączkę przeładowania do ARa, pokrowiec tzw. skarpetę na KBKS, mechaniczne przyrządy celownicze do ARa, chwyt przedni do ARa, kolbę w
@tamto-to-tamto: > ta, tylko znajdź mi sensownego rusznikarza.

powiedz skąd jesteś to może pomogę.

w ogóle wolałbym to zrobić na nitach


dlaczego? nity mają tendencję do łapania luzów, a to prowadzi do złych rzeczy.

Na dodatek okazało sie że montaż od majfrendów jest za cienki, brakuje mu z 1-2mm grubości


normalnie montaż składa się z dwóch części, tak jak na zdjęciu, w większości przypadków chińczyki sprzedają samą szynę

Jeśli coś pomyliłem
DoktorVincent - @tamto-to-tamto: > ta, tylko znajdź mi sensownego rusznikarza.

pow...

źródło: comment_1613684023VtJTHeXOlsHMK3jFlTTpU2.jpg

Pobierz
@tamto-to-tamto: no to w samej stolicy jest kilku ogarniętych rusznikarzy, choć przyznam, że nikogo nie znam osobiście tak dobrze żeby polecić.

Z tym nitowaniem to ja bym to zrobił tak że bazę bym notował, ale tylko do tłoczonych, a następnie szynę przykręcił, tak jak w oryginale. Natomiast jeśli to frez to mimo wszystko polecam śruby. A jaki to AK i skąd?

Dobre szyny to trudna sprawa. Najlepiej jest dorobić to co
no to w samej stolicy jest kilku ogarniętych rusznikarzy


@DoktorVincent: pierwszy owszem zrobi, ale nie zniweluje tych 1-2mm, drugi powiedział że może dorobić za 600 zł (to dla mnie zdecydowanie za dużo), trzeci powiedział żeby to nitować, a on nie ma prasy odpowiedniej.

Mam klasycznego AKM tłoczonego.
@tamto-to-tamto:
1. Jak widzi problem w milimetrze to znaczy, że mu się nie chce albo co gorsze nie potrafi, co źle o nim świadczy.
2. No to trochę za dużo, nawet ze zrobieniem bazy to powinien to wycenić na 300-400, to w końcu jakie 2h roboty
3. Da się to zanotować bez prasy, skoro o tym nie wie to znaczy, że wielu innych rzeczy nie wie.

Faktycznie trudna sprawa, samemu nie