Wpis z mikrobloga

Kurde mirki. Mam problem. Odblokowałem bootloader, zrobiłem roota i zainstalowalem magiska. Ogólnie wgralem moda xXx NoLimits i wszystko było super bez zadnego problemu. Porobiłem sobie z fonem rozne rzeczy na elegancko i chciałem wejść do Recovery zeby zrobić sobie backupa całego systemu w razie czego.

I fon wpadł w bootloopa przy włączaniu TWRP. Zaswieca się na 0.1 ten ekran początkowy i reset i tak w kółko.

Próbowałem przycisk power+vol- i pojawia się ten obraz jak na screenie ale co nie zrobie to zara znowu się chce włączyć Recovery(TWRP) i znowu...

Co robic?

#oneplus #oneplus7 #oneplus7pro #android
ibeafraidi - Kurde mirki. Mam problem. Odblokowałem bootloader, zrobiłem roota i zain...

źródło: comment_1613630851LTYKW2gjHxoyjpkKpsb6H0.jpg

Pobierz
  • 36
@rewida17: hmm. Spróbuje. Ogólnie jest lipa bo jestem w pracy a nie mam tu kabla ani nic zainstalowango na laptopie. A telefon sobie leci w loopie cały czas i sie grzeje. Nie mogę go nawet wyłączyć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ibeafraidi: po instalacji twrp recovery, wlasnie w twrp recovery powinieneś zainstalować plik zip który posiada obraz twrp. Więc tak na prawdę twrp instalujssz dwukrotnie, najpierw przez fastboot a potem przez zip, w przeciwnym razie przy kolejnej próbie wejścia z poziomu systemu do twrp będziesz miał taką dyskotekę jaką masz teraz. Po to team twrp udostępnia obrazy i zip aby oba zainstalować ()
@misiek735: o kurde... Faktycznie mogło być tak, że nie zainstalowalem tego zipa... Czyli podłączyć jakos fona i przez tego fastboota w terminalu jakąś komendą to zainstlować czy jak?

W ogole przytrzymałem wszystkie 3 przyciski power+vol- + vol+ i pokazało mi się to menu z fastboota ale znikło po sekundzie...
najpierw przez fastboot a potem przez zip,


@misiek735: Takie pytanko. Jak w sensie potem przez zip?

po instalacji twrp recovery, wlasnie w twrp recovery powinieneś zainstalować plik zip który posiada obraz twrp.


@misiek735: jak ja wlasnie nie moge wejsc w twrp recovery bo loopuje. Z którego poziomu miałbym zainstalować tego zipa?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ibeafraidi: aby zainstalować img twrp przez adb z poziomu kompa, musisz wejsc w tryb fastboot. Więc tak, skoro jesteś juz w fastboot to podłącz go do kompa i instaluj img. Jak telefon uruchomisz juz w recovery twrp to pobierz zip z twrp przez kompa i wrzuć na telefon, bo przy odpalonym twrp telefon jest rozpoznany tak jak pendrive. Więc wrzuć zip twrp na telefon i w twrp recovery zainstaluj tego zipa.
Więc dlaczego nie mogę wejść w Recovery? :| Ale dobra spróbuje jeszcze raz sflashować najnowszego TWRP ale to dopiero w domu o 15 będe mógł.

A takie pytanie. "Morze gupie morze mondre" ;D Dlaczego nie ma opcji zeby normalnie załadować system tylko on sie upiera ze chce wejsc w Recovery i #!$%@?? Powinna byc opcja w Fastbootcie typu "start system normal"
Nie musisz nic kopiować na telefon, tylko podłącz go pod komputer z fastbootem i adb i zapisz sobie obraz i zipa z recovery, bo patrząc na xda widzę że w twoim telefonie flashowanie recovery z fastboota może nie działać.

Podłącz telefon w fastboocie do komputera i z fastboota zabootuj twrp
fastboot boot twrp.img
Jak wejdziesz do twrp to wchodzisz w Advanced -> ADB Sideload
i na komputerze używasz
adb sideload twrp-blablablabla.zip
@Koloses: Ok mireczku ;)

@misiek735: Jak zadziala to lece wam piwo :D Ogólnie to nie wiem czmeu ominąłem punkt w którym miałem załadować twrp.zip

Brałem instrukcje stąd:

https://forum.android.com.pl/topic/362950-oneplus-7-pro-jak-odblokowa%C4%87-bootloader-recovery-twrp-magisk-rootsu/

I mam wrażenie, że te punkt 7 robiłem(nie pamietam już robiłem to 3 dni temu haha :D)

7. Przechodzisz do Install i wybierasz pobrany wcześniej TWRP instaler (.zip) przesuwając Slider > > > w prawo.

8. Dalej przechodzimy w TWRP do Restart
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ibeafraidi: jaki Ty masz dokładnie telefon? Op7 czy op7 pro?
Ja mam op7. Tak jak pisałem, po instalacji twrp przez adb musisz wgrac zipa z twrp poprzez twrp, wtedy wszystko będzie działać - mam na myśli że recovery zostaje na stałe ns telefonie.

Chyba że wyjdzie nowy firmware od oneplusa - wtedy pobierasz pełny plik (~2 gb) softu, i wgrywasz przez twrp tego zipa. Od razu po wgraniu nowego softu ponownie
@misiek735: OP7 Pro.

zipa z twrp poprzez twrp, wtedy wszystko będzie działać - mam na myśli że recovery zostaje na stałe ns telefonie.


@misiek735: No teraz juz rozumiem. Ze po zflashowaniu .img sie powinnien odpalić TWRP i wtedy trzeba w nim tego .zipa wybrać

brałem ogólnie najnowszą wersje stąd:

https://twrp.me/oneplus/oneplus7pro.html

Od razu po wgraniu nowego softu ponownie musisz bez wychodzenia z twrp zainstalować zip z twrp, bo instalując soft od
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ibeafraidi: po pierwsze, przeczytaj mój caly post, następnie wykonaj wszystkie kroki jeden po drugim bez skrótów.

Pobierz te dwa pliki:

twrp-3.5.09-0-guacamole.img
twrp-installer-3.5.0
9-0-guacamole.zip

Nie instaluj innego recovery tylko dlatego że to sie nie uruchamia. Nie uruchamia sie bo Ty robisz cos źle, więc powoli ze wszystkim. I zostaw ten program tool all in one, zrób jedno a dobrze.

Skopiuj plik twrp-3.5.09-0-guacamole.img do tej samej lokalizacji (folderu) gdzie masz zainstalowane