Wpis z mikrobloga

@Bolcano: Co ty tu z bananem wyskakujesz my rozmawiamy o prawdziwej giełdzie ( ͡ ͜ʖ ͡)
A tak serio to w sumie trzeba uprzedzic ze Kathie nie kupuje polskiej agory bo zaraz bedzie jak z "signalem" po tweecie elona XD
@kliperjk @Narmol @Xinnoth @Bartekc7 @Czachaaa nie żeby coś ale lockup snowflake skończył się 13% wzrostem. Do tego palantir ma bardzo niski udział inwestorów instytucjonalnych. Ten lockup to będzie okazja dla funduszy żeby w końcu nabrać poważne ilości akcji. Ja kupiłem na dipie teraz za część kapitału. Czekam co się będzie dziać ale obstawiam że raczej pracownicy palantira zdają sobie sprawę że te akcję będą tylko rosnąć, a ci co sprzedadzą znajdą kupców
@KochanekAdmina: Zgadzam się, ale niestety czasem grają emocje tak jak wczoraj. W najbliższych dniach może być różnie z ceną ale na dłuższa metę to bardzo dobra spółka. Trzymam od ~13 i nie zamierzam sie pozbywać.
@KochanekAdmina: Bardzo dużo takich opinii się pojawia jak piszesz, zobaczymy
Na moje zagrożenia to:
⚠️ Mimo wszystko przewartościowane (trochę na popularności jakie reddit zrobił lecą)
⚠️ Słabe podstawy
⚠️ Prowadzenie tego biznesu jest bardzo kosztowne. Palantir historycznie działał ze stratą, a niektórzy analitycy przewidują, że będzie to trwać do końca bieżącej dekady.
⚠️ Duża zależność od niektórych kontraktów i rządu. 20 największych klientów reprezentuje 67% przychodów firmy Palantir.
⚠️ Możliwy scenarius