Wpis z mikrobloga

@Jakis_Leszek: Ostatnio głównie side-project full-stackowy, typowe programowańsko :) Przy paleniu (z zachowaniem niskiej dawki) mam bardziej aktywny umysł i wyższą zdolność skupienia, choć przeciwnicy by to zanegowali i uznali za usprawiedliwianie uzależnienia.
  • Odpowiedz
@Mjakson84: ja jestem przeciwnikiem mj, ale przy mega niskich dawkach faktycznie skupienie wzrasta, przynajmniej ja to tak odbierałem. Co innego palić mikrodawki tak jak Ty a co innego walić wiadro czy grubego blanta. W drugim przypadku wiadomo, ze pamięć i koncentracja są mocno zaburzone.

Ciekawe czy takie mikrodawki na dłuższa metę nie zaburzają pamięci krótkotrwałej
  • Odpowiedz
@Jamniki2: znam mnostwo, z reguly osiagneli bardzo wysokie stanowiska jak. np kierownik budowy (pensja kolo 30k) czy dyrektor/senior manago w korpo (20k>). Wez nie #!$%@? jak nie masz pojecia xD
  • Odpowiedz
@Jamniki2: Moim zdaniem jest zupełnie odwrotnie: ludzie słabi psychicznie, ze skłonnością do uzależnień i popadania w stany depresyjne, uciekają w nałogowe palenie zioła.
  • Odpowiedz
@Jamniki2: między sięganiem po konopie indyjskie a zachorowaniem na depresję nie ma bezpośredniego związku. słabość psychiczna to rzecz subiektywna. ktoś, kto dużo pali, wcale nie musi być uzależniony, zresztą uzależnienie od marihuany jako uzależnienie wyłącznie psychiczne jest znacznie łatwiejsze do pokonania, niż uzależnienie psychiczno-fizyczne, występujące w wypadku narkotyków takich, jak heroina, nikotyna czy alkohol etylowy. otępienie - częściowo zgoda. jeżeli ktoś będzie spalał 5g dziennie, to "przepali sobie styki". niemniej jednak
  • Odpowiedz
@Jamniki2: Dwa lata paliłem dużo zioła i potwierdzam, nic dobrego w głowę to nie robi w takim nadmiarze. Co innego zjarać blanta raz na weekend czy rzadziej, a co innego każdy dzień zamieniać w chmurę. Marihuana to trochę błędne koło, bo z jednej strony może pomóc w wielu przypadkach, a z drugiej bardzo łatwo wpaść w błędne przekonanie że codzienne jaranie w czymś pomaga - ja w takie coś wpadłem i
  • Odpowiedz