Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 809
Codzienny namiar na bezpieczną aborcję.

Zakaz aborcji jest zły nie tylko ze względu na odbieranie ludziom możliwości decydowania o swoim ciele. Choć jest to rzeczywiście jego największa 'wada' (przepraszam za to słowo, ale naprawdę nie przychodzi mi nic innego do głowy...), to należy wspomnieć o czymś jeszcze.

Rzeczą tą jest pogłębianie podziałów między bogatymi a biednymi. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że zamożniejsze osoby znajdą sposób na wykonanie abocji. Zamówią tabletki lub pojadą do Czech/na Słowację. Jednak osoby biedniejsze nie zawsze taką możliwość mają. Skoro nie radzą sobie w obecnej sytuacji, to dziecko zdecydowanie jej nie polepszy. I chyba nie ma osoby, która się z tym nie zgodzi.

Dlatego aborcja na życzenie powinna być normą w każdym państwie, bo m.in. obowiązkiem państwa jest dbanie o swoich obywateli.

Jeżeli jesteś w niechcianej ciąży, to pamiętaj - nie jesteś sama!

19/31

#aborcja #codziennepowiedzkomus <- tag do czarnolistowania
Pobierz Amishia - Codzienny namiar na bezpieczną aborcję. 

Zakaz aborcji jest zły nie tylko ...
źródło: comment_1613498768t6ZD4yQ1AeX1VVFB6FZC7i.jpg
  • 30
@Amishia: Wiesz ile pieniedzy moze wyciagnac samotna matka od panstwa ? Socjal 500+, alimenty jesli nie od bylego partnera (ktory czesto wcale nie jest bylym) to z funduszu, zasilek socjalny, doplaty do rachunkow. Czesto jak takie kobiety dobrze sie zakreca to dostaja wieksza kase nizliby pracowaly.

Nie jestem za aborcja m in. z tego szafowania wiekiem w ktorym dziecko jest jeszcze plodem albo juz czlowiekiem, uwazam, ze jedne plody rozwijaja sie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Socjal 500+, alimenty jesli nie od bylego partnera (ktory czesto wcale nie jest bylym) to z funduszu, zasilek socjalny, doplaty do rachunkow. Czesto jak takie kobiety dobrze sie zakreca to dostaja wieksza kase nizliby pracowaly.


@neoklasyk Nie wiem z jakimi kobietami miałeś do czynienia do tej pory, ale kobiety które ja znam wolą pracować i żyć normalnie. Może i są jakieś dopłaty czy socjale, ale samotne życie z niepełnosprawnym dzieckiem które cierpi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@tellet: Ja jestem zdania że aborcja powinna być dozwolona do 9 miesiąca.
Nikt normalny by nie usuwał dziecka/płodu w tak późnym stadium ale sama możliwość by była.
Sam usuwalnym jak najwcześniej ciążę z poważnymi chorobami dziecka/zagrożenia dla matki ale jakim prawem mogę zabraniać zrobienia tego komuś ?
Czyjeś życie, czyjeś dziecko/płód , czyjeś sumienie.

Jak ktoś nie chce aborcji to niech jej nie robi.
Jak jesteś wege to Ty nie jesz
@Amishia: ale w #!$%@? walisz. Zamożni pozwolą sobie na aborcje a biedna lewica nie ma 4k xDdd aby samemu zapłacić za swoje #!$%@?. To jak nie masz to sprzedaj telefon którym fotki na insta robisz albo pożycz po koleżankach. Przypominam W obecnie w biedronce masz 3,5k na rękę. Juz nawet chwilówka ciebie uratuje. Po co kłamiesz ?
@Amishia: ponoszenie konsekwencji finansowych własnych decyzji to nic złego. Sprzeciwiam sie również kłamstwu jakoby bogatych ludzi byli stać na aborcje a biednych nie. 4000zl to nie majątek. Obecnie kasjerka bez doświadczenia w sklepie ma 3500. Jak nie masz awaryjnych 5000 na koncie i nie masz od kogo pożyczyć to polecam zwlekać z seksem aż uzbierasz. Mało tego, raz wydasz 4000, drugi raz wydasz i dojdziesz do tego ze może bardziej konserwatywne
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Furiat: Po pierwsze - 4k to dla wielu ludzi jest spora kwota. Nie każdy jest programistą 15k ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Po drugie - zwlekać z seksem? A z jakiej racji? Seks jest potrzebą fizjologiczną i jego brak może się odbić na psychice. Jasne, należy używać antykoncepcji, ale ona zawodzi. :)