Wpis z mikrobloga

ZKwPl/FCI Cię interesuje


@GoplanaLodz: jak wyżej.
Rozumiem że BC to zdecydowanie przemyślana decyzja, ale szukasz linii wystawowej nie użytka? Na Twoim miejscu szukałabym po grupach na FBm ale tylko tych, które mają w regulaminie zapis, że pseudo nie są respektowane + zaznaczyła na wstępnie że interesuje Cię show + to co z psem zamierzasz robić. BC trafia w coraz głupsze ręce, ale wciąż jest mnóstwo świadomych właścicieli, którzy doradzą odpowiednią hodowlę
@GoplanaLodz: Wszystko co nie jest ZKwP/FCI jest pseudo. Polecam dodać się na fb na grupę poświęconą rasie, tam znajdziesz nie tylko hodowle dla siebie ale również wiele innych przydatnych informacji o psach tej rasy.
@GoplanaLodz: Jedną z ważniejszych info przy wyborze Bordera powinno być dla Ciebie czy obydwoje rodzice Twojego przyszłego szczeniaka mieli robione badania pod kątem genetycznej skłonności do dysplazji stawów oraz jaskry-i czy są to wyniki negatywne. To dwie najpopularniejsze choroby tej rasy. Jeśli hodowca zrobił takie badania i może je pokazać, to raczej pewnym jest że zależy mu na zdrowym miocie bez względu na to czy jest to FCI czy nie. Choć
@matra po bardzo walniętym beaglu, którego udało mi się wyprowadzić na "ludzi" myślę, że jestem gotowa na BC. Swojego psa szkoliłam behawiorystycznie i sportowo, ale Beagle nie są zbyt inteligentne i mój jest tak skoncentrowany na jedzeniu, że nie da rady go zaangażować w bardziej rozwinięte sporty. Chcę psa z którym mogę rozwinąć swoje umiejętności trenerskie, który pojedzie z nami pod namiot, codziennie na spacer z aktywnościami i z którym narzucam się
@GoplanaLodz: umiejętności trenerskie najlepiej rozwija się właśnie z trudnym psem ;)
Jeśli nastawiasz się na frisbee to dobrze wziąć szczeniaka po rodzicach, którzy startowali :) Możesz zerknąć na wyniki zawodów i popatrzeć, z których hodowli są psiaki :) W ogóle w przypadku sportów z powodzeniem teraz startują mixy sportowe.
@Cairenn: pomysł dodania się do grup dedykowanych rasie jest super. Polecam jeszcze wejść na grupy związane z psimi sportami :)
@galaretkaa33 odpowiedź wyzej, nie zauwazylam Cie przy dodawaniu.

@Kaajus będę pytać hodowców. Dziękuję
@PiesTaktyczny właśnie trudny przypadek mam i jakoś daliśmy radę. Zostało kilka rzeczy których nie idzie okiełznać, ale no Beagle rzadko da rade prowadzić bez smyczy, więc się z tym pogodziłam ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Poszukam grup. Jak coś to i tak zapytam na tagu :D
@GoplanaLodz: poznałaś różne bordery na żywo i jednak jest to koniecznie ta rasa? Pytam bo jest mnóstwo mniej poschizowanych i zdrowszych ras, które świetnie się sprawdzą w byciu aktywnym towarzyszem, któremu od czasu do czasu porzuca się im jakieś dekle. To co wstawiłaś z olx to typowe pseudo, bez badań, bez pokazanych rodziców, drogie kundelki.
Jednak jeśli ta to tu na samym dole są grupy wartę uwagi. Uczulam na grupę "Forum
@mikaliq jeżdżę regularnie przez granicę z moim psem od 8 lat i nigdy nikt się nim nie zainteresował. Od razu wyrobiłam mu książeczkę niemiecką, mimo paszportu. Ale psa i tak chciałam odebrać po szczepieniach, więcbl będę takiego szukać. 4 tysiące są mi znane i raczej w takiej kwocie pieska szukam.
Nie znam żadnego BC osobiście, to fakt. Czytam dużo forum o nich i innych psach i żaden inny nie przypadł mi do
@GoplanaLodz: jeździłaś z dorosłym psem zaszczepionym psem, a nie szczeniaczkiem bez. Weci w DE mają obowiązek zgłosić niezaczepionego psa i bardzo konsekwentnie je zgłaszają. Chyba że masz w planie nigdy w DE nie odwiedzić żadnego weta z tym swoim szczeniaczkiem to wtedy życzę powodzenia ;)
Wg czemu musi być koniecznie z PL? W Niemczech też są spoko hodowle.

Radzę poznać i to co najmniej kilka różnych, bo zróżnicowanie w obrębie rasy
@mikaliq nie wiem czemu zwracasz się do mnie w tako lekceważący sposób. Skoro mówię, że chcę psa po szczepieniach z paszportem, to chyba nie oznacza, że wezmę psa nieszczepionego. Mi również zależy na zdrowy i szczęśliwym psie. Również odradzam rasę którą znam ludziom niedoświadczonym. Ale nie musisz robić ze mnie bezdusznego ignoranta. Gardzę ludźmi którzy biorą pieska, bo ładny. Cierpię jak widzę uwiązane owczarki pod domami, czy ciągnące się na krótkiej smyczy
@bagietson: collie, tollery, kelpiki, mudiki, pudle, sznaucery, sheltile, owczarki holenderskie, springer spaniele, każda rasa ma jakieś swoje choroby i w każdej ważne jest znalezienie dobrego hodowcy, który będzie swoje psy badał i dobierał tak by ich ryzyko było jak najniższe. Im mniej popularna rasa tym łatwiej będzie znaleźć dobrą hodowlę... bordery są teraz bardzo modne ;) Ale fakt jest że w borderach sporo chorób siedzi

https://lotnikowo.wordpress.com/2015/03/23/zanim-zdecydujesz-sie-na-border-collie/

Natomiast jeśli chodzi psychikę to
@dziobalica: siedzę na różnych grupach dot ras i hodowli i temat braku możliwości wwożenia szczeniaków przed wścieklizną i kwarantanną do DE już mi się parę razy obił o uszy. Podobnie jest ze Skandynawią - artykuł opisujący przemyt psów do Szwecji.