Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Cześć Mirki. Orientuje się ktoś może, co mogę zrobić w przypadku, gdy dentysta wykonał mi niedokładne leczenie kanałowe? Mianowicie, dwa lata temu, miałem wykonywanie leczenie kanałowe. Po zabiegu ciągle czułem lekki dyskomfort i czułem delikatny ból zęba. Na moje pytania, dlaczego tak jest, dostałem informację, że po takim typie leczenia ból może utrzymywać się bardzo długo. Po pół roku poszedłem ma kontroę i zwróciłem uwagę, że ząb dalej boli. Wtedy zostałem skierowany na zdjęcie pantomograficzne, na którym nie było nic widać I zapewniono mnie, że po prostu tak jest, że ząb boli. Ostatnio zaczęło boleć mnie dziąsło nad leczonym zębem i prywatnie poszedłem na tomografię komputerową. Okazało się że mam stan zapalny i bardzo duży torbiel z perfomacją do zatoki przynosowej. Z trzech kanałów w zębie, tylko jeden był wyczyszczony, drugi jest wyczyszczony w połowie a trzeci nie ruszony. Diagnoza jest taka, że można próbować leczyć tego zęba pod mikroskopem (koszt około 4k i nie jest powiedziane ze ząb za jakiś czas nie będzie do wyrwania), albo wyrwać i wstawić implant (koszt około 7k). I tu moje pytanie. Czy mogę jakoś pociągnąć do odpowiedzialności dentystkę, która robiła mi to leczenie kanałowe? Chodzi mi chociażby o zwrot kosztów leczenia tego zęba.

#dentysta #zdrowie #pytanie #odszkodowanie #zeby #prawo
  • 35
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SkrytyZolw: odebrałem dokumentację i dowiedziałem się, że Pani stomatolog, która robiła mi tego zęba, już tam nie pracuje i tylko dostałem jej numer telefonu. Zadzwoniłem do niej, powiedziałem jaka jest sytuacja, że robiła mi leczenie kanałowe i niestety, ząb jest popsuty. Po dłuższej rozmowie, ustaliliśmy, że pójdę do specjalisty i on zrobi kosztorys, ile mniej więcej będzie kosztowało leczenie i ten kosztorys mam jej przedstawić i "jakoś się dogadamy". Ogólnie P.stomatolog