Wpis z mikrobloga

@karid: też o tym myślałem bo boli ciągłe klikanie przy czym mam obecnie na głowie kilkanaście innych usprawnień a czasu w cale nie mam więcej bo mam wycisk w swojej pracy obecnie :( Pewnie kiedyś to dodam ale niestety nie mogę obiecać kiedy.
  • Odpowiedz
@Belzebub: Tak - z gigantyczną gwiazdką :D W PIT nie wpisujesz podatku należnego a sumę przychodów oraz kosztów. Gdzie koszty jak i przychody są obrotowe. Mając 1000PLN i kupując i sprzedając po tej samej cenie 10 razy mamy zysk 0PLN ale nasze koszty to 10000PLN a przychody to 10000PLN. Do poprawnego rozliczenia PIT potrzebujesz również załączników PIT/ZG, które niestety nie są wskazane w certyfikacie podatkowym.
Nie wiem jak Trading212 uwzględnia
  • Odpowiedz
@pur3pwnage: o kurcze to jeszcze ZG muszę zrobić a jak ZG to z każdego państwa oddzielnie. No dobra.. dzięki za info :-)

Edit: może kiedyś zrobisz kalkator dla takiego przypadku jak mój z okienkami którą kwotę gdzie wpisać
  • Odpowiedz
  • 1
@Belzebub na zakładce podsumowanie masz wyliczone dla jakich krajów musisz złożyć ten załącznik i z jakimi wartościami. Wylistowane są tylko kraje gdzie osiągnięto dochód oprócz Polski. Musisz wskazać giełdę lub kraj spółki by wszystko było ładnie podsumowane. Jeśli nie masz pewności czy spółka jest z trgo samego kraju co giełda to najprościej sprawdzić to na investing.com w zakładce Profile po wyszukaniu symbolu.
  • Odpowiedz
@pur3pwnage: Tak, sugerowałem się zasadą T+2. Ale wychodzi na to, że masz rację:
Ustawa o PIT art. 17 ust. 1 pkt 6
1) z odpłatnego zbycia udziałów (akcji) oraz papierów wartościowych powstaje w momencie przeniesienia na nabywcę własności udziałów (akcji) oraz papierów wartościowych;
  • Odpowiedz