Wpis z mikrobloga

@pur3pwnage: Jako, że nie znalazłem na stronie kalkulatora takiej info, to chciałem się Ciebie zapytać, czy w wyliczeniach uwzględnia on kurs z dnia poprzedzającego dla transakcji w dolarach? Konkretnie chodzi o revolut.

Btw, u mnie i u kolegi wstępnie (bo nie sprawdzałem wszystkiego ręcznie :/) ładnie to działa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@pur3pwnage: Czy aby na pewno dobrze przelicza kursy? Właśnie sprawdziłem i dla kupna akcji na NYSE 15.06.2020 policzyło mi po średnim kursie waluty z dnia 15.06 a nie 12.06.2020
  • Odpowiedz
@pur3pwnage: Hej, sprawdzałem tą stronę i jest problem. Z revoluta bierze dzień transakcji a nie dzień rozliczeniowy do wyliczenia kwoty w PLN. Powinien być ostatni dzień roboczy przed dniem rozliczeniowym.
  • Odpowiedz
@gleorn:
Art. 11a. pod. doch.od osób fizycznych stanowi (LINK):
Zasady przeliczania walut obcych na złote
1.Przychody w walutach obcych przelicza się na złote według kursu średniego walut obcych ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień uzyskania przychodu.
2.Koszty poniesione w walutach obcych przelicza się na złote według kursu średniego ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego
  • Odpowiedz
@Belzebub: piękny i nadal się rozwija. 1% byłby dobry ale bycie Organizacji Pożytku Publicznego nam nie grozi, co najwyżej Organizacja Smutku Publicznego bo pokazujemy ile trzeba zapłacić fiskusowi. Będziemy wdzięczni jeśli zdecydujesz się nas wesprzeć :)
  • Odpowiedz
@pur3pwnage: aha mam pytanie nie moge znalesc w internecie a może będziesz wiedzieć. Bierzemy kurs NBP z dnia poprzedniego wiadomo, ale przy przewalutowaniu broker ma swój kurs. Mialem to szczęście że jestem jakieś 200 zł do przodu dzięki temu przewalutowaniu na T212 (xtb mnie wydymało ostro z kolei) czy z tego przewalutowania też trzeba się rozliczyć?
Mam konto na t212 w PLN wiec przy każdej transakcji mam przewalutowanie.
  • Odpowiedz
@Belzebub: aplikacja robi wszystko z automatu więc nic nie musisz przeliczać.
Choć w Twoim przypadku konta prowadzonego w PLN nie przelicza się transakcji po średnim kursie NBP, ponieważ faktycznie poniesione koszty jak i przychody są w naszej walucie. Stanowisko to potwierdziła Krajowa Informacja Skarbowa oraz księgowa.
Dywidendy są wyjątkiem od tej reguły i pomimo otrzymania dywidendy w PLN jest ona przeliczana w oryginalnej walucie i jeśli jest ona inna od
  • Odpowiedz