Wpis z mikrobloga

Mireczki z #siecikomputerowe #networking #wifi
Mam dom parterowy ~160m, blisko środka domu jest salon z wyjściem ethernet i chciałbym tam postawić access point na najlepiej cały dom. Czy jest jakiś nieprofesjonalny sprzęt pozwalający na pokrycie całego domu, zależy mi na stabilności, duzy transfer nie jest bardzo ważny. Patrzyłem na #ubiquiti UniFi UAP AC Mesh Indoor Outdoor gigabit lub UNIFI UAP-AC-LR. Czy warto coś takiego postawić blisko środka domu czy dużo lepsze będzie zastosowanie sieci mesh i kilkoma punktami w domu?
  • 4
@bb89: Na 2.4GHz jedna sztuka może starczy, ale będzie to już na granicy działania a o 5GHz zapomnij za dwoma ścianami. Dużo lepsze będzie kilka unifi ale połączone przewodem.

duzy transfer nie jest bardzo ważny


czyli konkretnie ile?
@bb89: Drugi sprzęt polecam, używam w firmie i nigdy nie narzekałem. Mam je u siebie postawione w meshu ze względu na większą powierzchnie, ale nawet mimo ścian jedno takie urządzenie ma zasięg na ponad 100m.
Generalnie to na twoim miejscu kupiłbym jednego LR'a i sprawdził jak to będzie działało w domu. Jeśli w skrajnych miejscach będziesz miał słaby zasięg to możesz zawsze zamontować drugiego ap. Więcej niż dwóch na pewno nie