Wpis z mikrobloga

Mam pytanie. Ostatnio wszystkie moje paczki z poczty polskiej wpadają na vat ( ͡° ͜ʖ ͡°) stąd z popularnych stron z zegarkami chciałem pozamawiać kuriera - kiedyś czytałem, że sklep zaniża deklarację i vat przychodzi od zadeklarowanej kwoty. Jak to działa i co jeśli ktoś zapyta o dowód zakupu?
#zegarki
  • 9
@PolaczekPijaczek: ja nie wiem nawet jakie dokumenty się wypełnia i w sumie nie powinno mnie to interesować przy zakupie bzdury za 100 dolarów, ale to już kwestia odgórnych, nieżyciowych przepisów.

Jednak w pierwszym poście miałem na myśli sytuacje opisywane tu kiedyś, że agencja DHL doliczyła sobie pokaźną sumkę za "oclenie" przesyłki, podczas gdy Poczta Polska w moim przypadku zrobiła to samo za kilka czy kilkanaście złotych.

Papier, który podpisywałem na poczcie,
@jihaad: Jak ktoś jest masochistą to nie ma obowiązku korzystania z obsługi danego przewoźnika. Teoretycznie możesz nie dać zgody DHLowi na użycie ich agencji celnej i dokonać odprawy samemu.
Fakt, że poczta wykona tę samą usługę taniej, ale też zdecydowanie dłużej im to zajmie.
Co do dokumentu: wygooglaj sobie dokument SAD i zobacz czy wiedziałbyś jak wypełnić.
Skoro zdecydowałeś się na zakup taniej bzdury poza unią celną to niestety czekają Cię