Wpis z mikrobloga

Dzień dobry,
Macie jakieś pomysły na urzadzenie takiego mieszkania?

Pomysły wg pomieszczeń:
1. Zamiast tego biurka cała ściana to będzie duża szafa. Chce by sypialnia była tylko miejscem do snu. Myślę też by w sypialni zrobić kącik mojej kobiety, jakąś toaletkę koło łóżka przysunac je bliżej okna, tak by się zmieściła szafka nocna z obu stron i dodatkowo ta toaletka pod ścianą od strony drzwi).
7. Tam zrobić spiżarnię. Wrzucić pralkę i suszarkę na sobie na wprost wejścia. Po lewej ściana z półek, po prawej wiszące sprzęty sprzątania (na takich uchwytach).
5. W łazience zamiast wanny większy prysznic, który miałby takie półki w którymś rogu, nie lubię stawiać żeli/szamponów pod nogami. WC z elektrycznym bidetem, większą umywalka i blat, zamiast pralki szafa do sufitu.
4. Gabinet mój i mojej lubej - chce go urządzić tak, by w przyszłości jedno biurko mogło iść w róg salonu (moje miejsce), a w gabinecie zrobić później pokój dziecka).

Myślałem, by w holu zrobić małą komodę, ma pościele, zasłony i inne bzdety.

W mieszkaniu chce zrobić 2 toalety z elektrycznym bidetem. Myślałem też o ogrzewaniu podłogowym w łazience i WC. Zastanawiam się nad korytarzem z ogrzewaniem podłogowym.

Co wg was fajnie mieć w mieszkaniu?
Chętnie przyjmę pomysły bądź krytykę.

#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie
johny1515 - Dzień dobry,
Macie jakieś pomysły na urzadzenie takiego mieszkania?

Pomy...

źródło: comment_1613389159sChsmtB8lOYotQUgMuPA9T.jpg

Pobierz
  • 10
Co wg was fajnie mieć w mieszkaniu?


@johny1515: miejsce dla siebie, reszta nie jest aż tak istotna. Patrząc na listę to chyba jesteś na samym końcu swoich priorytetów?
Jeśli gabinet ma być wywłaszczony to swoje biurko zamiast kącika z nr 1 żeby mieć chociaż chwilę ciszy i spokoju. Kobieta też tam może usiąść przecież jeśli musi

@ATAT-2: 2 bardzo dobry pomysł ale chyba nie będzie mógł przesunąć tej ściany
@johny1515: od razu bierz pod uwagę to że na tych mapkach od dewelopera meble zwykle nie trzymają skali żeby mieszkanie wydawało się bardziej przestronne. Np już w pomieszczeniu 1 widać że łóżko narysowali za krótkie żeby biurko zmieścić.
1 - Łóżko ma minimum 2metry długości. Całe pomieszczenie to 342cm więc zostaje ci półtorej metra na przejście i szafę. Jeśli szafa to tylko z drzwiami przesuwnymi, przy standardowej 60tce + parę centymetrów
@johny1515: 1. Jeśli w planach jest dziecko, zastanów się dwa razy nad pozbywaniem się wanny.

2. Mieszkanie duże, ale powierzchnia salonu z aneksem kuchennym jest tu baaaaardzo mała. Nawet na planie jest ciasno więc pomyśl sobie co będzie w rzeczywistości. Może poprzesuwać ściany kosztem sypialni?


@ATAT-2: Dałbym za to trzy plusy, dokładnie te same uwagi od razu przyszły mi do głowy. Przy dzieciach wanna to absolutna konieczność. Ten salon z
@johny1515: zastanów się nad wywaleniem ściany między salonem, a pokojem 1. Da się czy to jest konstrukcyjna?

PS na najwyższych piętrach nawet te grube ściany można wywalać tylko trzeba dostać pozwolenie :)
@johny1515: mam podobny układ i przenoszę pralkę do WC (mój jest trochę większy, więc jest miejsce, u Ciebie gdyby był problem, to możesz zamontować muszlę połączoną z umywalką - zajmuje mniej miejsca i oszczędza wodę), a w łazience daje osobno prysznic 80x80 i wannę 160x70. Spokojnie do zrobienia w tej łazience, u nas się zmieściło na projekcie, a też niecałe 5m w formie kwadratu.