Wpis z mikrobloga

Mirki,

prośba o sprawdzenie ogłoszenia i ewentualne wyprowadzenie mnie z błędu. Mam ogłoszenie takiej Megane 3:

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-iii-kombi-1-6-benz-dynamiquebez-wkladu-ID6DuImq.html?fbclid=IwAR2ob0hnhsJrWr6qX9eKI1ykysD70mtqhdf_q-I8YgQdNbV211BO5RkfoMc

Ogłoszenie według mnie wygląda bardzo ładnie, a auto to jest właściwie to czego szukam, ale...

Są zdjęcia z dwóch okresów - podpytałem właściciela i te zdjęcia z zieloną trawą były wykonywane ok 1,5 miesiąca temu. Pytanie dlaczego tak długo stoi bez chętnych?

Obecny właściciel sprowadził ją osobiście pół roku temu z Niemiec i już sprzedaje co jest podejrzane - w czerwcu zrobiony rozrząd i hamulce i od tego czasu przejechał 5 tys. kilometrów. Zapytany o to tłumaczył się, że to 3 auto w rodzinie i zwyczajnie okazało się zbyt duże przy miejskim użytkowaniu.

Podpytałem o możliwość sprawdzenia auta w serwisie to lekko zboczył z tematu tłumacząc, że w jego mieście nie ma ASO Renault.

Sprawdziłem dane w CEPIKu i potwierdza się, że pierwszy przegląd w Polsce był w czerwcu 2020.

I teraz mam zagwozdkę, bo mimo że przez rozmowę jego tłumaczenia mają jakiś tam sens, to dalej podejrzane jest to dlaczego sprzedaje auto po pół roku i dlaczego patrząc po zdjęciach ogłoszenie wisi ponad miesiąc...

Spotkał się ktoś z podobną historią przy sprzedaży auta?

#motoryzacja #samochody #renault #megane
  • 17
@MathiasRaven: po wrzuceniu nr tel wyskakuja ogloszenia allegro i tutaj mamy perelke
"*"SPRZEDAJĘ AUTA PRZYGOTOWANE DO REJESTRACJI. POSIADAJĄ OPŁACONĄ AKCYZĘ, TŁUMACZENIA WSZYSTKICH DOKUMENTÓW, PRZEGLĄD TECHNICZNY. KUPUJĄCY OTRZYMUJE FAKTURĘ VAT-MARŻA, DZIĘKI CZEMU ZWOLNIONY JEST Z OPŁATY SKARBOWEJ 2%.
W PRZECIWIEŃSTWIE DO ZDECYDOWANEJ WIĘKSZOŚCI SPRZEDAJĘ TYLKO SAMOCHODY BEZWYPADKOWE. OSZCZĘDZACIE PAŃSTWO DUŻO CZASU I STRESU TOWARZYSZĄCEMU PRZY ZAŁATWIANIU FORMALNOŚCI CELNO-SKARBOWYCH.'"
**

CENA AUTA PRZYGOTOWANEGO DO REJESTRACJI TO 5690 ZŁ.
JEDYNA TAKA.

****ZAPRASZAM
@matnos: @MathiasRaven:

Cena to jest kosmos. 22 900 PLN za 2009 rok i to jeszcze w 1.6 110? Za drogi o jakieś 3k-4k.

W tej cenie to nowsze 1.4 Tce albo 08/09 rok w 2.0 Tce.

Zadzwoń do ASO i podpytaj o przebieg. Zobaczysz czy się zgadza. Ale no jak facet nie chce dać na sprawdzenie to no słabo ;)
@Kiciket: też mnie to odrzuciło, raczej nie będę się fatygowal obejrzeć

@JasiuZeWsi: tak właśnie myślałem, że o podatek chodzi

@BillyGugu: dzięki, nie pomyślałem żeby poszukać po nr telefonu

@matnos: na pewno nie jest bardzo niska. Powiedział bym że raczej przeciętnie, a patrząc na rok produkcji to nawet drogawo

@piwakk: cena to prawda duża jak na 2009, ale szukam tylko 1.6 i oglądałem już 2 sztuki tańszych to
ok 1,5 miesiąca temu. Pytanie dlaczego tak długo stoi bez chętnych?

@MathiasRaven: przeciez fajnie by bylo jakby sie wszystkie auta w niecaly miesiac sprzedawaly... Czasem trzeba sie i pol roku pomeczyc mimo dobrego auta bo klienta nie ma...
@JasiuZeWsi: możesz rozwinąć o co chodzi z tym podatkiem i terminem pół roku? Przecież zawsze gdy kupujesz auto od osoby prywatnej musisz zapłacić 2% podatku PCC3 (płaci nowy właściciel) a osoba, która teraz sprzedaje auto była zwolniona z tego podatku, bo auto było sprowadzone z Niemiec
@MathiasRaven: jak ktoś nie chce udostępnić do serwisu to na 90% jakiś handlarzyk lub ktoś kto chce coś ukryć. Bo jaki jest problem podjechać na stację diagnostyczną 30min jeśli komuś zależy na sprzedaniu?
Ja jeszcze robię taki myk jak dzwonie do kogoś dopytać o auto:
- Dzień dobry, ja w sprawie ogłoszenia sprzedaży samochodu, czy jeszcze aktualne?
I tutaj jak pojawia się pytanie: "a którego?" to w większości przypadków wiadomo, że