Wpis z mikrobloga

#ubezpieczenia #odszkodowanie #motoryzacja

Mirki, mam niezłą zagwozdkę i nie wiem od czego zacząć.
Posiadam auto o które dbam jak mogę, garaż podziemny od kilku lat więc parking wciąż w miejscu ogólnodostępnym.
Na przestrzeni kilku lat miałem jedną szkodę parkingową. Laska chciała zaparkować obok mnie i obtarła zderzak (prawy tył). Uciekła ale dojechałem ją na monitoringu, podpisaliśmy ugodę aby z jej OC wypłacili mi odszkodowanie.
Był to jedyny incydent, który został w jakimś stopniu zarejestrowany (ubezpieczyciel).
Z racji, że nie jestem pierwszym właścicielem (posiadam go od 2016) tknęło mnie coś aby przed większą renowacją tego auta zrobić raport w CarVertical. No i do 2016 roku wszystko git, zero wałów na aucie - wszystko jest jak być powinno.
Ale zdziwiłem się że auto posiada zarejestrowane uszkodzenia, dokładnie z datami.

1 uszkodzenie - o nim wiem, to jest ten wyżej opisany incydent
2 uszkodzenie - nie mam zielonego pojęcia jak ono się tam znalazło
3 uszkodzenie - również - nie mam pojęcia

Jest to bardzo interesujący temat ponieważ auto rzeczywiście nie jest pierwszej nowości i po 1 incydencie nie naprawiałem tego zadrapania na zderzaku, zderzak jak zderzak, jeden i drugi ma lekkie podrapania parkingowe. Rzecz w tym że oprócz pierwszego incydentu nigdy nie było to nigdzie zgłaszane.
Z reguły szuka się winnego po domownikach, rzecz w tym że jestem jedynym właścicielem tego auta i odkąd go kupiłem jeżdżę tylko ja, mieszkam sam. Nie ma takiej możliwości żeby ktoś pod moją nieobecność tego auta używał, szczególnie w tych dniach gdzie została zgłoszona szkoda 2 i 3, po google timeline doskonale pamietam co w te dni robiłem i auto było ze mną bądź stało na parkingu.

Macie jakieś pomysły co tu jest grane?

Napisałem już do Car Vertical ale wątpię że odpiszą coś rzeczowego. Ciężko nie wierzyć w ten raport bo szkoda nr 1 się w 100% zgadza.
Czy jest możliwe że ktoś robi wały na ubezpieczeniach? Jeśli tak to nie mam pojęcia w jaki sposób
Anderson_ - #ubezpieczenia #odszkodowanie #motoryzacja

Mirki, mam niezłą zagwozdkę...

źródło: comment_1613239110FaOseLxDkYTYEYQa8evgoA.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@OrzechowyDzem: Dzięki piękne, wygenerowałem historię w UFG i rzeczywiście jest tylko 1 szkoda.
Trochę słabo że Car Vertical ma błędy. Załóżmy że sprzedaję auto i potencjalny klient wygeneruje sobie taki raport. Wyjdę na kłamcę.
  • Odpowiedz
  • 1
@Anderson_ carvertical nie pierwszy raz takie bzdury pokazuje jakiś czas temu była drama z ich udziałem i kasę zwracali za raporty jak komuś tego typu fake szkody się pokazywały. Spróbuj napisać do nich może zwrócą ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Anderson_: Ekspertem nie jestem, ale widzę to tak:
To, że w raporcie pojawiają się wpisy, których tam nie powinno być to nie są błędy car verticala. Tylko ludzi, którzy wprowadzają dane o szkodach do UFG, ubezpieczalni, czy gzie to tam się wprowadza.
#!$%@? się taki w VINie, car vertical i inne systemy to zaciągną. Typek zauważy błąd i poprawi u siebie albo nie zauważy i nie poprawi, w innych bazach to
  • Odpowiedz
@wisnia007: Nie jest tak. Oprócz raportu CV możesz sobie zadzwonić do ubezpieczyciela i sprawdzić czy coś było zarejestrowane. Możesz też wygenerować sobie raport z UFG. Tylko CV ma te stłuczki na moim aucie, inne źródła są czyste. Nikt nie wie skąd oni pobierają te dane. Wypieli się na mnie mówiąc ze nie są odpowiedzialne za treści z zewnętrznych źródeł, a gdy zapytałem co to za źródła to nie byli w stanie
  • Odpowiedz
@Anderson_: Kurde, to faktycznie dziwne, źródeł pewnie nie ujawniają, bo konkurencja itd.
Zastanawia mnie tylko skąd te błędy się wzięły, nikt ich specjalnie nie wprowadził, bo i po co.
W którymś z ich źródeł musi być błąd, nie ma innej opcji.
Słabe jest to, że tak do Ciebie podeszli, bo to działa na Twoją niekorzyść. Totalnie Cię zlali zamiast chociaż spróbować to jakoś naprostować.
  • Odpowiedz
@wisnia007: Naprostowali podstępem. Powiedzieli że raport jest poprawiony. Szkoda że nie wspomnieli że ten ich fix jest tylko dla mnie lokalnie na moim wygenerowanym raporcie. Takie praktyki powinny być piętnowane.
  • Odpowiedz