Wpis z mikrobloga

Mircy ale mam pomysł #!$%@? sprytny. Jak pewne wielu z was wie niejaki @Fiemka prowadzi challenge, w którym z 9K robi 100K inwestując w pennystocks. ma już 64K więc idzie mu to sprawnie. brawa dla niego. ale dziś nie o nim.

a co gdyby zrobić challenge przeciwny? konkretnie: kładę na stół 100 patyków i challenge kończy się jak dojadę do 9K (wynik: -91K). i żadne tam pennystock, będziemy grać na bananie jak prawdziwi mężczyźni

w końcu Warren Buffett powiedział kiedyś:


oczywiście to nie jest żart, ale też nie jest challenge polegający na celowym wyzerowaniu portfela. chcę po prostu zrobić sobie portfel superagresywny. nie będzie lewara, nie będzie CFDków ani Futuresów, ale nie będzie też czempionów - głównie mało płynne gówna z NC. w razie sytuacji przeciwnej (w co szczerze wątpię) portfel byłby prowadzony aż do wyniku 1kk. żadnych livestreamów bo nie mam czasu na takie zabawy, po prostu update zawartości po każdym dniu w którym były jakieś transakcje. i tak, 100K jest kwotą którą mogę uwalić i nadal będę miał co jeść. portfel nie będzie na zasadzie wyodrębnionego konta BM - będę miał aktywa z xtb/ing/bps wydzielone w wirtualny sposób jako "portfel" w excelu. nie daję sobie żadnych deadline'ów, mogę siedzieć 100% na keszu jeśli nie będę widział nic ciekawego. myślę, żeby to ubrać w blogaska bo konkretne decyzje chciałbym opisywać i motywować, nie wiem czy mirko jest odpowiednim miejscem na takie elaborat


jak ktoś ma sugestie chętnie posłucham

#gielda #gpw #inwestowanie
  • 28
@affairz

100K jest kwotą którą mogę uwalić i nadal będę miał co jeść.

jak ktoś ma sugestie chętnie posłucham


daj mi, ja na pewno tak tych pieniążków nie rozpuszczę
@Sigfried: no na kryptowaluty moment ideolo ( ͡° ͜ʖ ͡°) myślę, że lepiej tym pieniążkom MIMO WSZYSTKO będzie jak je poinwestuję na NC niż gdybyś Ty część przewalił od razu, a drugą część wrzucił w drogie aktywa bez fundamentalnej wartości
@affairz: przecież to było żartobliwie xD
IMO, żeby wrzucić pieniądze w krypto jeszcze zawsze jest dobry moment, a na tych "drogich aktywach bez fundamentalnej wartości" można zwyczajnie zarobić (stracić oczywiście również xD, najważniejsze być na plus)

to twoje pieniądze byku i inwestuj je sobie jak chcesz, trzymam kciuki ()