Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
słucham wykładu z niemieckiego u różowej i zastanawiam się co trzeba mieć w głowie żeby z własnej, nieprzymuszonej woli uczyć się tego języka, cokolwiek ta stara lampucera prowadząca zajęcia nie powie to brzmi to jak rozmowy między żołnierzami wehrmachtu lub ewentualnie darcie #!$%@? w języku hitlera
oczywiście różowa nie studiuje niemieckiego tylko filologię angielską a to że jakiś #!$%@? wymyślił że na studiach ludzie mają mieć dwa języki to inna historia zasługująca na oddzielny wpis
#studbaza
  • 28
@Pangia: Ja tam lubię niemiecki, ale faktycznie jak byłem pierwszy raz za Odrą, to jak słyszałem na ulicy Niemca drącego japę przez megafon (to były jakieś ćwiczenia straży pożarnej) to miałem wrażenie, że zaraz ktoś zacznie do mnie strzelać xd
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@oddities: no nie, ja tylko mówię że nie podoba mi się język a ty dorabiasz do tego jakieś ideologie jakby od razu to znaczyło że nienawidzę niemców

oo masz dziewczynę? czyżby pochodzi z pięknego Rzeszowa?

@Cryptograph: oczywiście że nie
@Magadanka: bo nie podoba mi się jeden z kilkuset języków obcych?
@Pangia: Przecież niemiecki jest zajebistym językiem w porównaniu do takiego polskiego. W niemieckim masz wszystko poukładane jak w zegarku osoba tu, czasownik tu, zajebiście objaśnione, są pewne reguły, można powiedzieć, że tylko 3 przypadki (pomijając Genitiv) więc odmiana nie jest taka ciężka, a język polski? Wszystko #!$%@?, jakieś wyjątki, odstępstwa, gramatyki, 7 przypadków, i uwaga nawet imiona trzeba odmieniać przez przypadki XDDD. Język polski to jakiś nieśmieszny żart. A i zapomniałem