Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@czeskiNetoperek: ludzie myślą za na całym świecie jest tak samo, i zachowują się jak u siebie. Do tego dodać różnice w mentalności, bo kraj z inną religią, etosem pracy i dystansem społecznym i widać efekty. A w komentarzach pewnie zlot troli, no i obrazek tendencyjny w artykule
@czeskiNetoperek: Razem w tych gminach mieszka 100k mieszkańców. Chciałbym zobaczyć ile osób z tego to Polacy i czy to nie jest jakiś clickbait. Zaraz wyjdzie, że 40% rodzin to rodziny polskie i zapomnieli napisać, że suma sumarum zjawisko przemocy występuje rzadziej niż w innych kulturowo rodzinach. Ale wtedy nie byłoby A L A R M U
@czeskiNetoperek: ... babom po prostu #!$%@?&a od tego siedzenia całe dnie w domach, ani pracy, ani sensownych zainteresowań, chłop cały dzień haruje żeby zarobić na ten burdel więc się w łbach lasuje i maltretują dzieci po czym przemoc przenosi się na facetów ¯\_(ツ)_/¯
@czeskiNetoperek: Nie to napisałem. 100k to ogólna ludność. Być może będzie tak, że 20k to sami emeryci, kolejne 20k to single. Pozostaje nam 60k ludzi. Jeżeli przyjmiemy, że reszta to rodziny z dziećmi to mamy 24 tysiące osób z Polski wchodzących w skład rodziny. Tak sobie dywaguje i nie popieram takiego zachowania, ale brakuje nam wszystkich danych żeby nacisnąć spust
@queuele: może i clickbait ale zobacz jak Polacy podchodzą do tego, jak jakiś obcokrajowiec u nas coś odwali. Wszyscy powinni być grzeczni jak ktoś coś odwali. A później te afery że urząd odebrał dzieci boju ducha winnym rodzicom
@PiotrFr: Jak ktoś miał do czynienia z Polakami za granicą to w cyrku się nie śmieje. Sporo z nich to patola i o nich słychać najgłośniej. Nie mniej u nas gdyby był taki przypadek z Romami czy innymi Arabami to byliby zlinczowani.

Ja tylko chciałem sprawdzić co jest po drugiej stronie medalu, bo szczególnie tutaj rzadko kto się nad tym zastanawia.
@queuele: właśnie. Normalnych ludzi nie widać bo wtapiają się w mieszkancow.
W ramach ciekawostki. Tak narzekają na Holendrów że tacy źle nastawienie do Polaków są a jeździłem tam dużo pod koniec lat 90 i byłem zaskoczony jak to było pozytywnie nastawieni ludzie. Polskę kojarzyli głownie z wyzwoleniem podczas IIWS. Ciekawe co się stało pozniej
Tak narzekają na Holendrów że tacy źle nastawienie do Polaków są a jeździłem tam dużo pod koniec lat 90 i byłem zaskoczony jak to było pozytywnie nastawieni ludzie. Polskę kojarzyli głownie z wyzwoleniem podczas IIWS. Ciekawe co się stało pozniej


@PiotrFr: później Polska weszła do UE, Polacy dostali możliwość legalnej pracy tam, zaczęły powstawać pato agencje i każdy patus mógł tam łatwo wyjechać,
oficjalnie w 1999 Polaków w NL było ok