Wpis z mikrobloga

@Burglar: przy zainteresowaniu wsb to mozesz miec i wyczyszczone konto. 20% up na dzwigni 5% no chyba ze masz wiecej $ niz to. A skoro masz pierwszy dzień konto na xtb to od razu sobie załóż subkonto i na oddzielnym graj na akcjach ryzykowne cfd wal na drugim. Bo jak ci pojedzie palantir na plus 50% co przy WSB jest bardzo możliwe to potracisz wszystko. Oczywiście teraz już za późno ale
@aecha: Ja mam osobne konto własnie na cfd w xtb. W teorii nie można mieć ujemnego salda. Pytanie brzmi czy nie robią potem jakiś nie przyjemności jak zlecenie zamknie się z ogromną stratą. Wiem że za pomocą CFD gram przeciw brokerowi.
@Kibix: ogromna strata na cfd to może jeszcze dostaniesz bombonierkę od szefa bo to ich czysty zysk. Cfd to czysty market maker, grasz przeciwko XTB a nie rynkowi. Chyba ze jestes jak RafalZaorski to jestes klientem klasy A czyli twoje zlecenia sa przekazywane na rynek i zarabiaja jedynie na prowizjach. Bo ryzyko straty dla nich jest za duże. Wiekszosc jednak jest w klasie B czyli twoja strata jest zyskiem xtb. Bo
Ja to rozumiem. Chodziło mi o to że xtb daje mozliwosc utworzenia 4 kont. 1 Konto biorę na inwestycje długoterminowe. 3 pozostałe zasilam po np.1000 usd i gram pod jakies wydarzenie za maksymalny margin. Nie uda się i konto się wyzeruje to trudno znowu przelewam 1000usd. Uda się i jest duży zysk to przelewam cały zysk na zewnetrzne konto. Dzięki takiej strategii ograniczamy stratę w przypadku gdy rynek pójdzie w złą stronę
@Kibix: nie, xtb nie robi takich rzeczy, wyplaca kase. Grajac w ten sposob to jak hazard a wtedy xtb ma statystyczna przewage i jak nje odejdziesz od stolika to w koncu umoczysz