Wpis z mikrobloga

Macie jakies doświadczenia w pracy w projektach z narzędziem Ms Planner? Chodzi mi zarządzanie zadaniami dla zespołów z wykorzystaniem plannera. Miałem z tego szkolenie, narzędzie wygląda dosyć prosto i mam pytanie, macie jakies "dobre praktyki" w pracy z plannerem? jak u Was jest rozwiązany temat przydzielania zadań w zespołach, egzekwowania ich wykonania, przerzucania zasobów od bardziej obciążonych do mniej (i na odwrót) itp.

Z czegos innego do tego typu zadań w pracy przy projektach korzystacie u siebie w firmie?

#zarzadzanieprojektami #agile #scrum #programowanie #programista15k
  • 5
@Lowca_kotojeleni: gitlab, board, + wycena zadań. proste.
Na boardzie masz zadania w sekcjach todo, doing, to review, testing, closed.
Kazde zadanie ma priorytety oraz wycene wg wag. Ustalone mamy ze kazdy dev jest w stanie dziennie zrobic max taska o wycenie 5. Taski sobie wybierasz sam z dostępnej puli na dany sprint. jak robisz jest na doing, jak zrobisz wrzucasz na review. jak przejdzie review trwfia do testów. jak tester /
@Hipodups: "max taska o wycenie 5"- wagi do zadań np. PM Wam ustala na spotkaniach etapowych czy sami sobie nadajecie pod kątem dajmy na to czasochłonności/trudności zadania personalnie (w sensie dla juniora to będzie waga 5, dla mida 3, a senior 1)- bo rozumiem, że dzienna "suma" może byc max 5?
w Plannerze coś działaliście czy od razu gitlab+boardy?
Macie to fajnie przemyślane. Jak wyglądają u was spotkania projektowe w temacie
@Lowca_kotojeleni: mamy analityka biznesowego ktory zbiera taski i rozpisuje biznesowo. Sam madaje wyceny w slug swojego uznania i na ogol robi to dobrze. Nie mamy w zespole juniorow. mamy tylko seniorów / midow. Na ogol jesli zadanie ma wielkoac 5 to w 90% powinno byc zdekomponowane na mniejsze. Caly pic polega na tym by codziennie cos zamknac - tak jest latwiej.
Nie mamy sprintow jako sprintow. Mamy projekt wewnetrzny ktory jest
@Lowca_kotojeleni: spoko :) ~ od roku tak pracujemy w zespole. wczesniej z półtora roku probowalismy rozne inne flow, od. pelnego scruma, po jego lekkie modyfikacje, zarzadzanie taskami w jirze,/ czy trello. fizyczny board sprawdzal sie dosc dobrze, pod warunkiem bywania w biurze dwa razy w tygodniu, a potem przenieśliśmy naszego fizycznego boarda 1:1 do gitlaba, a teraz w sumie wzorujac sie na gitflow.

oglnie polecam samemu cos wypracowac to najlepiej sobie