Wpis z mikrobloga

#gory #karkonosze #tatry #ultra
ELÓLÓWINA SPORTOWE ŚWIRY

Co roku #!$%@? w tatrach na kilka dni biegajac albo maszerujac caly dzien 25-30km.
Wraz z kolegami, wszyscy regularnie biegaja i cwicza chcemy taka trase zrobic:

https://mapa-turystyczna.pl/route?q=50.8297040,15.5179100;50.7918820,15.5134030;50.7361030,15.7397420;50.7733540,15.7409050#50.78377/15.81056/13

czy to jest do zrobienia w zime? chcielibysmy wyjsci jeszcze z 2h przed wschodem slonca.
  • 6
@caballo-blanco: Ciężko bardzo, przeanalizuj gdzie można było by w razie czego skrócić trasę i najwyżej w trakcie zejdziecie. Rano trzymałbym dobre stałe tempo i w trakcie trasy jakby się okazało że za ciężko jest to po prostu pomijasz Śnieżkę i schodzicie krótszym zejściem do Karpacza. Jakby jeden z was wymiękał to nie ciągnijcie go na siłę bo takie akcje źle się kończą.
@caballo-blanco: możecie nie ogarnąć. Dwa tygodnie temu spotkałem chłopaków którzy tez mieli taki plan ale polegli przez warunki. Weźcie pod uwagę kopny śnieg, zamknięcia ew zmianę pogody na widoczność zerową i już jest klops. Tak jak ktoś sugerował lepiej zaplanować sobie jeden albo dwa bezpieczniki żeby przerwać drogę i zejść. Oczywiście na lato zajebista trasa i jak najbardziej do ogarnięcia na luzie.
@caballo-blanco: Robiłem podobną trasę parę lat temu w warunkach późno zimowych / wczesnowiosennych. Znaczna większość szlaku w śniegu, ale niezbyt głębokim, bez przecierania. Szedłem z osobą o kondycji dość przeciętnej, zrobiliśmy to w nieco ponad 10 godzin.

Teraz wszystko zależy od tego, na jaki śnieg traficie.
@caballo-blanco: W dobra pogodę, tj lekki mróz, słonecznie i wiatr na Śnieżce do 20-25km/h i bez opadów min. 1 dzień - spoko, powinno byc ok.
Dziś już za Szrenicą w kierunku Śnieżnych Kotłów pizgało dosyć. Taki warun jak dziś, widoczność miejscami do 30m potrafi przez kilka h zbic motywację do 0 u niektórych. Warto mieć to na uwadze.

Tl:dr Zależy od warunków pogodowych.