Wpis z mikrobloga

No nie powiem, trochę schadenfreude mam.

Zdecydowanie sprzeciwiamy się więc używaniu epidemii, jako pretekstu do wprowadzenia kolejnego, nowego, wyjątkowo dotkliwego obciążenia mediów. Obciążenia trwałego, które przetrwa epidemię Covid-19.

Rok straszenia apokalipsą, rok zlewania przedsiębiorców i potrzeby powrotu do normalności, rok pompowania na antenach wirusologicznych klaunów, zmieniających co dwa dni zdanie o 180 stopni, rok czerwonych, alarmistycznych pasków na portalach.

A tu proszę - nagle nie "pandemia", tylko "epidemia" (sic!), nagle nie śmiertelne zagrożenie dla ludzkości, tylko ot choroba, którą przetrwamy.
Nie sądziłem że będę cytował Marksa, ale chyba rzeczywiście "byt kształtuje świadomość".

#koronawirus #mediabezwyboru
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Rok straszenia apokalipsą, rok zlewania przedsiębiorców i potrzeby powrotu do normalności, rok pompowania na antenach wirusologicznych klaunów, zmieniających co dwa dni zdanie o 180 stopni, rok czerwonych, alarmistycznych pasków na portalach.


@Dutch: Spokojnie, dla równowagi straszą też śmierciami po szczepieniu.
  • Odpowiedz
@Dutch: Bo media żyją z negatywnych informacji, tu nie chodzi o pandemię konkretnie, zobacz sobie co się dzieje jak ktoś umrze po szczepionce, negatywne informacje się klikają i jak można straszyć pandemią czy śmierciami po szczepionkach to będą to robić.
  • Odpowiedz
@Dutch: W samo sedno. Wystarczy tez sobie przypomnieć w jaki sposób media zgodnie, od samego początku krytykowały i wyśmiewały wszystkich tych, którzy ośmielili się w ogóle mowić o tym, że jednak stan "pandemii" nie może być uzasanieniem dla każdych kolejnych podejmowanych działań, że niebezpieczna jest sytuacja, w której wszystko można usprawiedliwić "walką z wirusem", że może nie jest najlepszym pomysłem postępujące odbieranie wolności, swobód obywatelskich i szarganie konstytucji w imię
  • Odpowiedz