Wpis z mikrobloga

  • 598
Łudzicie się, że wyborcy PiS cokolwiek zrozumieją? Wręcz przeciwnie. Przecież to jest "kwik świń oderwanych od koryta". Podatek dotyka najbardziej znienawidzone grupy:

- złodziei przedsiębiorców
- zdrajców zagraniczne koncerny
- lewaków

Karnowski już pisze, że podatek powinien być wyższy, bo to sprawi tylko tyle, że "pociągi z pieniędzmi" jadące z Polski do Niemiec będą mniejsze.

Protest jest słuszny, ale nic nie da. Dla nich to tylko dowód, że robią dobrze.

#protest #media #neuropa #4konserwy
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jamtojest: aha, ok, protest nic nie da, bo PIS będzie go nazywał bezzasadnym, tych złych i przeciwko interesowi polskiemu.

To jest jakaś alternatywa? PIS wszystko obrzuci gównem. Tu nie ma demokratycznych warunków gry. Jak nie ma alternatywy, to się protestuje.

Btw, miękki elektorat może kruszeć albo czuć zniechęcenie, betonu nic ruszy i nikt nie ma takich oczekiwań.
  • Odpowiedz
@jamtojest wydaje mi się, że komunikat jest nie tylko do wyborcow PiS, a bardziej do wszystkich zainteresowanych egzystencją wolnych mediów w tym kraju.
Warto wesprzeć np. wykupując subskrypcję w swoich ulubionych mediach i przez to dołożyć się do punktowania reżimu.
  • Odpowiedz
  • 3
@Rapidos: Ludzie nie rozumieją kontekstu. Podatki? No wszyscy muszą płacić, widocznie za mało płacili, na biednego nie trafiło itd. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, co się dzieje tak naprawdę.
  • Odpowiedz
@jamtojest: PiSowcy Ci hardkorowi są spisani na straty. Pokazał byś im nagranie jak kaczyński morduje noworodki a oni i tak by się nie przejeli. Tu chodzi o tych niepewnych - oni zawsze decydują o wyborach.
  • Odpowiedz
  • 3
@dqdq1: Nie lubisz trzeźwej oceny rzeczywistości?

Przecież nie mówię, żeby nie protestować. Jasne że protestować, bo nic innego nie zostało. Ale na obecnym etapie, do którego doszedł PiS i nasze społeczeństwo, nie wierzę w efekt. To jest walka plemienna my vs oni.

Cały czas o tym myślę. Może zamiast nadawać te komunikaty, media powinny spróbować tłumaczyć sytuację? Może powinni podać przykład Węgier, tego że tam było tak samo, że niezależne
  • Odpowiedz
@jamtojest: Karnowski pisze o wyższym podatku ponieważ dla niego i jego gazety nie będzie to obciążeniem. Zresztą ten redaktor będzie stosował niezbepicxna narrację. Otóż będzie przekaz, że "przecież my też na tym będziemy cierpieć, ponieważ nie mamy dotacji z budżetu Państwa ale jednak nie protestujemy" - jak ma się reklamodawców ze spółek skarbu państwa, to można sobie chulać. Po za tym zapewne pod stołem pieniądze również płyną.
  • Odpowiedz
@jamtojest: mysle ze „to nic nie da” to jakiś slogan który za łatwo wchodzi nam do głowy. Podobnym sloganem było „nie ma na kogo głosować”.

To nie jest trzeźwa ocena.
  • Odpowiedz
  • 0
@dqdq1: Równie dobrze mogę powiedzieć, że taki protest za łatwo uspokaja nasze sumienia. Ustawię czarną planszę, nakładkę na zdjęcie profilowe i czuję się w porządku, bo coś zrobiłem.
  • Odpowiedz