Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WatchYourBack: wygląda imo dość nowocześnie

To ja tu się oglądam za jakimś półtorej raza droższym opelkiem astraz tego samego rocznika, a obok mam takie fajne coś (ʘʘ)
@BajerOp: a ile by kosztowała naprawa/wymiana podłogi w takiej mazdzie?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WykopanyDzon: kurła, ale jest taka ładna i tak tania ( ͡° ʖ̯ ͡°) silnik z tego co czytam też gitara

Kompletnie się nie znam na usuwaniu rdzy, jak np chwyci maskę czy drzwi to trzeba je wymieniać całe czy jak? Jaki koszt takiej zabawy z rdzą?
@Anty_Chryst stawiasz płot z drewnianych sztachet. Góra trzyma się dobrze, ale na dole gniją.
Nowe sztachety kupisz szybko i łatwo, a ratowanie starych to robota głupiego, bo za 2 lata będzie to samo i będzie trzeba wydać jeszcze więcej, a do tego płotu przez 2-3 tygodnie nie będzie wcale, bo kolejki u majstrów.

Rozumiesz analogię?
mazdy z tamtego okresu maja opinie najbardziej gnijacych aut. odpusc lepiej


@WykopanyDzon: poprawka, wszystkie mazdy mają takie opinie po prostu ona przychodzi do nich z czasem.

rozumiem, w takim razie jak to wygląda z kupnem nowych części do takiej mazdy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Anty_Chryst: jak masz worek pieniędzy to nie ma problemu. Dość szybko zaprzyjaźnisz się także z blacharzem.
Ceny różne bo zależy co jest
@Anty_Chryst: tu nie jest problem, że zgnije błotnik, czy klapa, bo to zrobi każdy blacharz za parę stówek. Gorzej jeśli rdza jest w podwoziu (a na 95% jest), to wtedy jest cięcie, spawanie, antykorozja i taka zabawa to koszt paru tysięcy. Kupując taką Mazdę musisz się przygotować, że za 3 lata ona będzie w cenie złomu (piszę to jako właściciel Mazdy 6 z podobnego okresu XD).
@Anty_Chryst: bez climatronica i brzydki jasny środek, tak m3 jest do kupienia za grosze. 1,6 benzynka bezobsługowa, pali ciut mniej niż 2.0 150 koni, jest jeszcze diesel od psa 1.6 hdi który warto rozważyć. Fajne auto za małe pieniądze jeśli ktoś nie patrzy na rudą. 2.0pb lubi brać olej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@malinowydzem: czemu brzydki jasny środek? Mnie tam się podoba, zresztą zawsze można owinąć czarnym materiałem ale mnie tam się biały podoba ¯\_(ツ)_/¯
Co to znaczy bezobsługowa benzynka? I z tego co czytałem to 2.0 jest o wiele droższe w eksploatacji
@Anty_Chryst: Kwestia gustu dla mnie jest brzydki. Silnik 1.6pb jest bezawaryjny bo to prosta konstrukcja do normalnej spokojnej jazdy taki muł 105 koni a 2.0 pali troche więcej ale ma już 150 koni, ogólnie lepiej sie już jezdzi, lubi pić olej, padają pierścienie i ruda zależy jak kto dbał ale to tak jest z kazdym autem.
Najważniejsza jest blacha bo mechanicznie można wszystko zrobić.