Wpis z mikrobloga

Wstyd, żenada, kompromitacja, hańba, frajerstwo - tymi słowami Fakt niegdyś komentował kompromitację reprezentacji Polski w meczu z Ekwadorem, a wciąż są one zbyt łagodne by oddać to co zrobiła dzisiaj Lechia w meczu z Puszczą Niepołomice.

Nie ma sensu rozwodzić się zbytnio nad plusami i minusami tego meczu. Fajnie zagrał Ceesay i to tyle. Brak skuteczności, kreacja akcji na poziomie drugoligowym, parodia w obronie. Nic w tym meczu nie grało poza Puszczą Niepołomice.

Piotr Stokowiec namieszał trochę w pierwszym składzie i nic to nie dało. Lechia dzisiaj przegrała z drużyną, która dalej jest w okresie przygotowawczym. Z 9 drużyną 1 Ligi, która ma swoje problemy. Mecz był jednak i tak jedynie waleniem głową w mur.

I co dalej? Wydaje się, że Pan Trener Piotr Stokowiec musi zostać zwolniony w najbliższych dniach, a Lechia musi znaleźć kogoś na jego miejsce. Straciłem już wiarę w to, że obecny szkoleniowiec biało-zielonych to ogarnie.
Szkoda, że ten ogólnie dobry czas dla Lechii kończy się w tak złym stylu, w tak negatywnej atmosferze. Trenera Piotra Stokowca zapamiętam na pewno jako szkoleniowca, który Lechię wyciągnął z krysysu i dał jej pierwsze namacalne sukcesy od lat. Ze względu na to miał u mnie ogromny kredyt zaufania, ale w końcu nastaje czas gdy trzeba powiedzieć dość.
I nie wiem, czy do tego wniosku dojdzie też Adam Mandziara, ale nie sądzę.

Kto ewentualnie za Piotra Stokowca? Ciężko powiedzieć, bo nazwiska, które na naszej karuzeli są wolne albo są nieprzekonujące, albo dla Lechii zbyt nierealistyczne.
Z trenerów, którzy obecnie mają kluby, to z chęcią zobaczyłbym Piotra Tworka z Warty Poznań (opcja wydaje mi się dość realistyczna finansowo, ale wątpię by chciał się stamtąd ruszać). Najpoważniejszą kandydaturą wydaje się jednak Krzysztof Brede.

Oceny:
Kuciak: 3/10
Pietrzak: 4/10
Nalepa: 2/10
Kopacz: 3/10
Fila: 4/10
Makowski: 5/10
Kałuziński: 4/10
Kubicki: 3/10
Ceesay: 6/10
Udovicić: 2/10
Arak: 1/10

Zmiennicy:
Żukowski: 3/10
Gajos: 3/10
Paixao: 3/10
Conrado: 4/10
Haydary: 3/10

Pan Trener Piotr Stokowiec: 1/10

I brawa dla Puszczy!
#lechia #ekstraklasa
  • 4
  • Odpowiedz