Wpis z mikrobloga

Jak zachęcić aroganckiego, pyskatego i awanturującego się 8 latka do nauki języka angielskiego?

Mi się skończyły pomysły, młody ma total zlew, męczy go pisanie, czytanie, liczenie no wszystko co jest związane ze szkołą. Tylko lego, i gwiezdne wojny go interesują.
Wszelakie sposoby na robienie zadań tylko w uniwersum star wars i lego są niczym. Rozmowa, wymiana argumentów, nic.
Rodzice go motywują na zasadzie: ,,zrób to bo jak nie, to nie będziesz mógł’’ a za każde drobne sukcesy nowa zabawka.

Ciężki przypadek.

KleKotka - Jak zachęcić aroganckiego, pyskatego i awanturującego się 8 latka do nauki...

źródło: comment_1612866745gV2lXSrAEdI24SNFFuv7dX.jpg

Pobierz
  • 188
  • Odpowiedz
@spoxman: @KleKotka: w sumie to bardzo dobry pomysł, bo "Za moich czasów..." dużo grałem w gry, a że były tylko po angielsku to musiałem przy nich siedzieć ze słownikiem i w ten sposób załapałem angielski będąc gówniarzem
  • Odpowiedz
powiedz mu że jak nie będzie się uczył to będzie się zajmował takimi aroganckimi i pyskatymi gówniakami jak on sam w nieodległej przyszłosci


@C_H_M_I_E_L_U: Zostanie policjantem albo strażnikiem miejskim?
  • Odpowiedz
  • 5
@KleKotka Zagraj z nim razem w Lego Star Wars (świetny tryb kooperacji :) w czasie rozgrywki starajcie się mówic po angielsku: np Luke I'm your father ;)
  • Odpowiedz
@KleKotka: starwarsowe gry albo ksiazki po ang, ja sie duzo nauczylem jak bylem mały grajac w jakies gierki gdzie nie kumalem o co chodzi bo wszystko w angielskim, bralem slownik i staralem sie zrozumieć
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@KleKotka: ja też miałam na #!$%@? na angielski, bo nie lubiłam, jak się mnie zmuszało, a potem zaczęłam oglądać anime, a w tamtych czasach miały wgrane angielskie suby - więc musiałam oglądać i czytać w notatniku polskie suby. XD Więc się nauczyłam i w jeden rok z zagrożenia na top grupy wskoczyłam. XD A teraz mieszkam w ók of 7 lat i pracuje w angielskim IT, tak upraszczając. XD
Nie
  • Odpowiedz
Chodzi o to, by się język zaczął przydawać, wtedy samo wpadnie, a nie że ktoś każe. XD


@unluckysoap: znałem gagatków co do czwartego roku studiów twierdzili, że angielski im się nie przyda, studiując branże która raczej wykonywana jest dla klientów zachodnich, więc jak widać, nie do wszystkich to dotrze xD oni wolą zrezygnować z czegoś co jest po angielsku, niż się nauczyć języka ;)
  • Odpowiedz
nie wiem czy ten wpis to jedna wielka zarzutka i kto tu kogo trolluje w komentarzach, ale jak widzę zmuszanie gówniaka do robienia czegoś to zakładam, że ktoś jest albo do dupy rodzicem, albo praktykuje trollowanie kreatywno-ironiczne xD
  • Odpowiedz
@KleKotka: A może spróbować dowiedzieć się, czemu dziecko nie chce się uczyć? Na siłę czy sposobem to można psu tabletkę podać, a nie skłonić dziecko do pracy nad sobą. W ogóle UCZYĆ się (inaczej niż przez zabawę) w wieku 8 lat to dla mnie jakaś abstrakcja.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KleKotka: ja za dzieciaka chlonalem angielski z Cartoon Network. Może coś w ten deseń? Jeśli ma telefon to zmienić mu język na angielski.
  • Odpowiedz