Wpis z mikrobloga

"Świadkowie jehowy wersja FOR" - cytując jednego z facebookowiczów z socdemki, który zresztą wrzucił tego screena.

Nie sposób się z tym nie zgodzić. Moim zdaniem Balcerowicz to np. taki sam poziom szura, co np. #korwin, który chyba od 2003 (albo i wcześniej) mówi, że Unia już lada moment za x lat się rozpadnie. Sęk w tym, że lata mijają, a współczynnik x niemalże niezmienny co kilkanaście lat temu - podobnie z tym spowolnieniem sprawa wygląda ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co najlepsze teraz serio prawdopodobnie będzie spowolnienie - nie tyle w Polsce, co także na świecie, w końcu pandemia itp. A potem taki Balcerowicz wyskoczy i wjedzie na białym koniu: "A nie mówiłem?!!!!!!". A naiwni liberałowie (bo nie wszyscy, mam np. kolegę liberała i on się z tym nie obnosi, twierdzi, że Balcerowicz tylko szkodzi temu ruchowi) zaczną klaskać uszami, podobnie jak kierowca autobusu, który się zatrzyma ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bekazlibka #neuropa #balcerowicz #polityka #antykapitalizm #bekazprawakow #liberalizm
GoddamnElectric - "Świadkowie jehowy wersja FOR" - cytując jednego z facebookowiczów ...

źródło: comment_1612812428MTpLbhhjhqeMMfsHdqctlA.jpg

Pobierz
  • 3
@GoddamnElectric: W sumie trafne spostrzeżenie. Przypomniał mi się też jeden youtuber Cezary Graf który od N lat wieszczył kryzys, ten kryzys nie przychodził, a w końcu przyszła korona i on mówi teraz "A nie mówiłem!?"

Co do Balcerowicza to słuchając jego wypowiedzi, na poziomie podstawowym ma rację, mamy bardzo duże wydatki (20% PKB idzie na socjal) i inna polityka gospodarcza mogłaby przynieść lepsze efekty, jednak mimo rozdawnictwa PISu dalej mamy wzrost.