Wpis z mikrobloga

@incar: stawianie w rogu ma ta zalete, ze masz przekątna tj. Najdłuższa odległość od ścian. Niskie częstotliwość maja długie falę, bodajże 20hz około 17m. Jesli sa te częstotliwość wzmocnione przez sciany podloge i możliwośc wytworzenia calej fali i jej odbicia jest inny mocniejszy bas. Większość ludzi slyszy słabej niskie i wysokie częstotliwość, zmiejsza sie zakres sluchu z wiekiem. Jak masz mocno podbity bas na 25hz to moze go usłyszysz dzieki ww.
  • Odpowiedz
@Silikon @krajzega: Też nie rozumiem tego zjawiska. A naprawdę dużo osób właśnie tak wysoko wiesza telewizory. Sam się dziwiłem ze skali zjawiska. Łeb zadarty do góry, nienaturalnie układasz się na kanapie by skupić się na obrazie. Jak tu można mówić o komforcie i relaksie. Czy oni tego nie widzą i nie czują? Potwierdzam, że najlepiej mieć TV by środek był na wysokości oczu. Ja nie przekręciłem wyższych (15cm) nóżek do szafki,
  • Odpowiedz
@krajzega: O cholera. Przed chwilą napisałem komentarz do wcześniejszych waszych wypowiedzi. Że punkt centralny mam mniej-więcej na środku (różnica przebieranek pozycji), ale teraz zwróciłeś uwagę na na pracę gałki ocznej. I rzeczywiście. Siedzę teraz w najczęstszej pozycji i opierając głowę wzrok kieruje się na górną krawędź, ale nieświadomie wzrok schodzi mi lekko niżej, właśnie na środek tv. Spróbowałem chwilę dłużej patrzeć tak jak ułożyła się głowa, czyli na górną krawędź i
  • Odpowiedz
@LuckyMatthew: nie ma problemu mireczku, tak jak piszesz - wszystko idzie zweryfikować samemu, więc to żadna tajemna wiedzą. Aczkolwiek przyznaje, że przez długi czas też ustawiałem swoje ekrany tak, że ich środek był na wysokości oczu, tak mi się intuicyjnie wydawało najbardziej poprawnie. Dopiero za namową znajomych "behapowcow" zacząłem ustawiać ekrany "na górną krawędź" i faktycznie czuć różnicę, wzrok nie męczy się tak bardzo.
  • Odpowiedz
@krajzega: Widzisz, ja bardzo potrzebuję w życiu konkretnej wiedzy o zachodzącym zjawisku i jego uzasadnienia. Dlatego bardzo lubię nawet takie drobne, przypadkowe, ale konkretne i merytoryczne wypowiedzi, jak twoja.
  • Odpowiedz