Wpis z mikrobloga

@defkor: wiesz co, ja też nie zgadzam się z panem @koroluk w tej kwestii, ale wypadałoby chociaż merytorycznie podejść do dyskusji, a nie atakować wstęp do czyjejś dłuższej wypowiedzi bez podawania merytorycznych kontrargumentów (nie, ad personam się nie liczy).

Nie wiem dlaczego nie podlinkowałeś do całości, ale się domyślam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Gdyby kolega @Neubert nie wrzucił linka to też bym myślał że to całość.
A
@volp dlatego specjaliści od prawa karnego postulują zmianę przepisu tak, aby karalne było kwalifikowane nadużycie stosunku zależności rodzinnej, a nie kazirodztwo per se. Bo w aktualnym stanie prawnym penalizowany jest również seks z adoptowaną siostrą, gdy oboje macie własne życie i 50 lat.
@Halbr: rodzina pełni pewne funkcje. I np dorosły rodzic z dorosłym dzieckiem wciąż są dla siebie w pewnym stopniu stosunku relacji zależności. W takich sprawach nawet gdy dziecko jest dorosłe a do kazirodztwa dochodzi za obopólna zgodą karany jest ten starszy uczestnik.
Mam zgrzyty gdy wyobrażam sobie np jak ojciec odchodzi od żony do pełnoletniej córki i zostawia tę żonę z pozostałymi młodszymi dziećmi, kim tu wtedy kto jest, jakie społeczne
@Halbr: a np w momencie gdy ojciec skutecznie i stopniowo wprowadza grooming w relację z córkami, by po ukończeniu pełnoletności wykorzystywać zależność? Szkoda, że Cię to nie interesuje, bo młodsi ludzie mogą być celowo krzywdzone.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@defkor: nie ma nic złego w ruchaniu dwóch dorosłych osób za obopólną zgodą.


Dlatego właśnie tow. Koroluk o to pyta - prawak jak ty się oburzy, bo mózg nie jest odpowiednio rozwinięty aby widzieć poza bias. Patrz - afera gdy wspomniał o tym prof. Hartman.

@knur3000: nie nic złego. Monarchia Habsburgów pozdrawia. Genetyka jest prawicowa najwidoczniej.