Wpis z mikrobloga

Hej potrzebuję porady, fura nie chce ze mną rozmawiać.

Tydzień temu mój peugeot 206 z 2001 odmówił posłuszeństwa, po prostu nie chciał odpalić po nocnym postoju, pompy paliwa nie było słychać więc wepchnąłem go do garażu, może się samo naprawi xD, ale się nie naprawiło.

I do sedna, dałem na krótko prąd do pomy paliwa, pompa chodzi i pompuje, po zapłonie nie pompuje.
Zmierzyłem bezpieczniki w skrzynce w komorze silnika (BSM) i na bezpieczniku F2 (pompa paliwa) i F15 (cewka + wtryski) mam tylko 1.8V po zapłonie, natomiast F8, który z wiedzy z elektrody powinien je zasilać ma 12,4v tak jak akumulator, ikonka silnika po przekreceniu kluczyka się pojawia więc ecu powinno żyć. Dodatkowo nie działają wycieraczki, światła mijania i podświetlenie deski po zapłonie. Macie może pomysł gdzie szukać dalej?

#motoryzacja #mechanikasamochodowa #elektrykasamochodowa
Volmyr - Hej potrzebuję porady, fura nie chce ze mną rozmawiać.

Tydzień temu mój p...

źródło: comment_1612619007Dn9cMIMZhgk2FnjYQsA3Ag.jpg

Pobierz
  • 23
@Volmyr skoro nie działa Ci więcej rzeczy typu światła czy wycieraczki to może poszedł jeden z tych większych głównych bezpieczników? Popatrz po tych 60A co powinny gdzieś być przykręcane na śruby
@Volmyr: te BSMy potrafią robić niezłe jaja, zasrane wytwory francuskiej myśli technicznej... Najlepiej by było jakbyś miał drugi BSM na podmianę.
Miałem kiedyś zagwostkę z Berlingo, gdzie nie działało jedno światło z tyłu. Do BSM dochodziło wszystko co trzeba, a za nim się urywało. Jak pamiętam to poszło jakieś zwarcie od zalanego podświetlenia tablicy rejestracyjnej i BSMowi coś się #!$%@?. Skoczyło się na naprawie BSM u jakiegoś magika.
@Volmyr: Jakbyś miał schemat to mógłbyś sobie pod kable idące do BSM podpiąć zwykły przekaźnik. W Citroenie C5 kiedyś tak zrobiłem, bo przekaźniki wmontowane na stałe w tą skrzynkę.
@Volmyr: Albo na krótko podpiąć sobie zasilanie do pompy to wtedy powinno zasilić wszystko co jest też pod nią podpięte (choć wywali całą masę błędów obwodów zasilanych z tego miejsca gdy pojawi się tam napięcie kiedy ECU tego nie oczekuje). I możliwe że odpali (ten citroen C5 tak odpalał).