Wpis z mikrobloga

@sargento: > znak i pasy widać z daleka. Zgodnie z Rozporządzeniem o znakach i sygnałach masz obowiązek zwolnić.

można rozporządzenie, które mówi, że jak widac znak i pasy to trzeba zwolnić?
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Naturmensch: ale wy wiecie że policyjne statystyki są trochę c---a warte bo jak nie chce im się dochodzić to idą po najmniejszej linii oporu i wina kierowcy a potem trzeba się latami sądzić jak gość co walnął w babkę co mu się w-----a na pasach.

Nie bronie ani jednych ani drugich bo prawda jest taka że i kierowcy i piesi powinni o swoje bezpieczeństwo dbać a nie tylko zwalać na
  • Odpowiedz
@baetky:
Konwencja wiedeńska o ruchu drogowym:
Artykuł 21 ustęp 1
Każdy kierujący powinien unikać zachowań mogących stanowić zagrożenie pieszych. 
Artykuł 21 ustęp 2 punkt b
Jeżeli ruch pojazdów na (tym) przejściu nie jest kierowany sygnałami świetlnymi ruchu lub przez funkcjonariusza kierującego ruchem, kierujący powinni zbliżać się do tego przejścia tylko z odpowiednio zmniejszoną szybkością, aby nie narażać na niebezpieczeństwo pieszych, którzy znajdują się na przejściu lub wchodzą na nie; w razie potrzeby powinni zatrzymać się w celu
  • Odpowiedz
@sargento: czyli jak jest pieszy w okolicy lub na przejściu, bo z Twojej wypowiedzi wynikało, że jak kierowca widzi pasy/oznakowanie to już musi zwolnić

znak i pasy widać z daleka. Zgodnie z Rozporządzeniem o znakach i sygnałach masz obowiązek zwolnić.
  • Odpowiedz
@sargento: a skąd wiesz, że trafiając na A7 Ustąp pierszeństwa ustapiłeś wszystkim, którym powinieneś? Czy stoisz cały czas przed znakiem bo nie wiesz, czy ustąpiłeś?

Zgodnie z tym co zacytowałeś gdy pieszy jest na przejściu dla pieszym lub wchodzi na nie, kierujący ma obowiązek zmniejszenia prędkości i tyle - nie w kazdym przypadku jak sugerujesz, nie twórz swojego prawa
  • Odpowiedz
@baetky: jeśli straciłeś orientację o co chodzi w wątku to podpowiem:
OP nie widzi pieszego który czeka przed przejściem.
Pieszy tam jest, więc trzeba zwolnić i w razie potrzeby się zatrzymać.
  • Odpowiedz
znak i pasy widać z daleka. Zgodnie z Rozporządzeniem o znakach i sygnałach masz obowiązek zwolnić.

Wystarczy trochę RiGCzu i założyć że zaraz ktoś może wejść, ale po co myśleć...


@sargento: masz rację, będę od teraz ubierać guwniaki na czarno żeby się z tłem zlewały a jak coś je p--------e to c--j, nie moja wina, kierowca powinien uważać ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@sargento: to ja przypomnę co napisałeś tak gdybyś stracił orientację w rozmowie:

- czyli jak jest pieszy w okolicy lub na przejściu, bo z Twojej wypowiedzi wynikało, że jak kierowca widzi pasy/oznakowanie to już musi zwolnić
- oczywiście, masz obowiązek zwolnić

Tak, gdy pieszy jest przy przejściu musisz zwolnić/zatrzymać się - tu
  • Odpowiedz
masz rację, będę od teraz ubierać guwniaki na czarno żeby się z tłem zlewały a jak coś je p--------e to c--j, nie moja wina, kierowca powinien uważać ¯_(ツ)_/¯


@abcde: p--------j kogoś ubranego na czarnego to się będziesz zastanawiać dlaczego nie uważałeś.
  • Odpowiedz
@sargento: nie dogadamy się, mowię o teoretycznej sytuacji gdyby kogoś nie było, to nie ma potrzeby zwalniać przed każdym przejściem.
Ty się odwołujesz do tego konkretnego zdjęcia, ale pewnie chodzi nam o to samo
  • Odpowiedz