Wpis z mikrobloga

Postanowiłem dziś wrzucić jeszcze jeden wpis w moim cyklu ➟ #zlotaeravhs , ponieważ również ten film, tak jak poprzedni jest dramatem sądowym, choć tym razem bardziej w klimacie thrillera, z historią II Woj. Św. w tle.
W roli głównej Jessica Lange, nominowana za ten występ do Oscara.
Reżyseria Costa-Gavras, scenariusz Joe Eszterhas (znany np. z późniejszego "Nagiego instynktu" czy "Sliver")

" Pozytywka " (Music Box, 1989)

Węgier Mike Laszlo (Armin Mueller-Stahl) od prawie 40-tu lat mieszka w USA. Niespodziewanie zostaje oskarżony o zbrodnie wojenne i współpracę z hitlerowcami w czasie II Wojny Światowej. Grozi mu deportacja z USA.

Jego obronny podejmuje się córka, wzięta prawniczka Ann (Jessica Lange). W procesie zeznają świadkowie wstrząsających zbrodni z dawnych lat. Tymczasem prywatne śledztwo Ann prowadzi ją do zdobycia pozytywki, należącej do nieżyjącego przyjaciela ojca. Czy wiążącą się z nią tajemnica skrywa mroczne, nieznane fakty z życia jej ojca?


Bardzo dobry film, ciekawa historia, porządna gra aktorska, jeden z lepszych tzw. filmów sądowych, wart obejrzenia. #polecam
(Moja ocena za dawne czasy - 8/10)

Zwiastun. Strona Filmweb.
Film dostępny on-line - [ 720p, lektor, cda ]

Wcześniejszy, dzisiejszy wpis - dramat sądowy, kryminał z Bradem Pittem i Juliette Lewis.
" Za młoda by umrzeć "

Wpis sprzed kilku dni - akcja ➟ " Pociąg śmierci ".

➡ Wszystkie dawniejsze (i kolejne) wpisy znajdziecie pod moim tagiem ➛ #zlotaeravhs.
Zapraszam do obserwowania / czarnolistowania...

#gruparatowaniapoziomu #iiwojnaswiatowa #zlotaeravhs #filmnawieczor #ogladajzwykopem #film #gimbynieznajo #nostalgia #wykopplus30club #filmy #2wojnaswiatowa
Pobierz Montago - Postanowiłem dziś wrzucić jeszcze jeden wpis w moim cyklu ➟ #zlotaeravhs , ...
źródło: comment_1612552634xjRXaHO0qRarPFjCIl604W.jpg
  • 2